Marvel karakterlerinin dövmeleriyle Guinness Rekorlar Kitabı’na

Marvel karakterleri çizgi roman sayfalarından oyuncak dükkanlarının raflarına, sinema salonlarından tişörtlere her yerde karşımıza çıkıyor. Yaklaşık seksen yıllık çizgi roman yayımcısının hayatımıza kattığı karakterleri vücuduna dövme olarak yaptıran Kanadalı Rick Scolamiero, bu dövmeleriyle adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmayı başardı.

Captain America, Wolverine, Venom, Groot, Deadpool, Mystique, Daredevil, Thor, Thanos gibi birçok farklı Marvel serisinden tanıdığımız kahramanın dövmelerini yaptıran Scolamiero, toplam 31 Marvel karakterini vücudunda taşıyor. Marvel’ın birçok efsanevi karakterinin yaratıcısı olan Stan Lee’yle tanışma şansı yakalayan ve bileğine bir imza attıran Kanadalı çizgi roman hayranı, sonrasında bu imzayı da dövmeye dönüştürerek ölümsüzleştirmiş.

scolamiero-1113478

2011 yılında bir Spider-Man dövmesiyle başlayan yolculuğunun Guinness Rekorlar Kitabı’nda sonlanmış olmasının kendisi için sürreal olduğunu söyleyen Scolamiero’nun daha fazla Marvel’la alakalı dövme yaptırma niyeti de yok. “Bir vücutta dövme olarak yer alan en fazla Marvel karakteri” rekoruyla adını tarihe yazdıran Scolamiero’nun dövmelerini detaylı bir şekilde görmek için sizi aşağıdaki bağlantıya alalım.