Mary Elizabeth Winstead, üçüncü “Fargo” sezonunda rol alacak

Coen Kardeşler’in aynı isimli ödüllü filminden uyarlanan ve her sezonunda izleyicileri farklı bir yıla götüren Fargo‘nun üçüncü sezonunda rol alacak isimlere özellikle 10 Cloverfield Lane ve Scott Pilgrim vs The World‘deki performanslarıyla akıllarda yer eden Mary Elizabeth Winstead de eklendi.

İlk sezonu 2006; ikinci sezonu da 1970’lerin sonunda geçen dizi, yeni sezonuyla birlikte 2010 yılına geliyor. Daha önce Ewan McGregor ve Carrie Coon’un rol alacağı açıklanan Fargo‘da Winstetad’in canlandıracağı karakter Nikki Swango ismini taşıyor. Özellikle briç oyunu konusunda büyük bir tutkuya sahip olan Swango, her zaman planlı ve rakiplerinden bir adım önde olan bir karakter olarak tanıtılıyor.

Noah Hawley’nin senaryosunu yazdığı Fargo dizisinin yapımcı kadrosunda Joel ve Ethan Coen de bulunuyor. Her ne kadar ikilinin diziyle ilgili çok iyi görüşlere sahip olmadığı söylentileri ortaya çıksa da, televizyondaki sıradan film uyarlamalarına nazaran daha orijinal bir yaklaşımla kurgulanan Fargo dizisinin heyecan verici detaylarla dolu olduğunu kabul etmek gerek. Dizinin yarın sahiplerini bulacak Emmy Ödülleri’nde tam 18 dalda adaylık kazandığını da hatırlatalım.