Matt Groening'den yeni bir fantastik animasyon serisi geliyor

The Simpsons ve Futurama‘nın yaratıcısı Matt Groening, Netflix için yeni bir seri hazırlıyor. Disenchantment ismini taşıyacak fantastik ve komik animasyon serisi için 20 bölümlük sipariş verildi.

Günlük hayatta birçok insanın başına gelen olayların doğa üstü varlıklar tarafından anlatılacağı animasyon dizide prens ve prensesler, elfler, troller, vampirler ve şeytanlar gibi karakterler bulunacak. Matt Groening’in diziyle ilgili yaptığı ilk açıklamalarda Disenchantment‘ın hayatın herkes için karakteristik detaylar ve bir yandan da bol miktarda saçmalık barındırdığını vurgulayacağını dile getiriyor. “Dizi hayat ve ölüm, aşk ve seks ve bu kadar acı ve aptallık arasında nasıl hala gülmeyi sürdürebildiğimiz hakkında” sözleriyle yeni animasyon serisini tanıtan Matt Groening, etkileyici bir seslendirme kadrosuyla birlikte çalışacak.

Broad City‘nin yaratıcılarından ve başrol oyuncularından biri olan Abbi Jacobson, dizinin ana karakterlerinden biri olan Prenses Bean’i seslendirecek. Son dönemin popüler komedyenlerinden biri olan Eric Andre de prensesin şahsi şeytanı olan Luci olarak karşımıza çıkacak. The Cleveland Show, American Dad! ve TripTank gibi animasyon serilerinin seslendirmenlerinden biri olan Nat Faxon’ın Disenchantment‘ta seslendireceği karakter de bir Elf olan Eflo. Serinin diğer seslendirmenleri arasında John DiMaggio, Billy West, Maruice LaMarche ve Rich Fulcher gibi Groening’le önceden çalışmış isimler bulunuyor.

10 bölümlük ilk sezonu önümüzdeki yıl Netflix’te izleyiciyle buluşacak Disenchantment hakkında haberler için takipte kalın.