Matt Reeves’in “The Batman”inde göreceğimiz kötü karakterler belli oldu

Matt Reeves’in yönetmenliğini üstleneceği ve Kara Şövalye’yi Robert Pattinson’ın canlandıracağı The Batman filminin kötüleri belli oldu.

2021’de vizyona girecek ve senaryosunun ilk taslakları Ben Affleck tarafından yazılan fakat Reeves tarafından son haline getirilen The Batman, DC Comics evreninden dört kötüyü karşımıza çıkaracak. Daha önce de çeşitli sinematik uyarlamalarda boy göstermiş Penguin, Catwoman, The Riddler ve Firefly karakterleri, yeni filmde Gotham’ın başına bela olacak. Dörtlünün ilk üçü farklı Batman filmlerinde Danny DeVito, Nicole Kidman ve Jim Carrey gibi oyuncular tarafından canlandırılmıştı. Firefly ise DC’nin sinematik uyarlamaları için yeni diyebileceğimiz bir karakter. Önceleri Arrow ve Gotham dizilerinde gördüğümüz Firefly’lardan biri erkek diğeri de kadındı. The Batman filminde bu karakterleri kimlerin canlandıracağı henüz açıklanmadı.

Pattinson’ın beyazperde de Bruce Wayne’i canlandıran en genç aktör olacağını da ekleyelim. The Batman filmi, DC’nin sinematik evreninden bağımsız bir film olarak kurgulanıyor.