Matt Reeves’in “The Batman”ine katılan son isim Paul Dano

Kara Şövalye’ye Robert Pattinson’ın hayat vereceği Matt Reeves imzalı yeni The Batman filminin oyuncu kadrosuna dair sürpriz gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda Jonah Hill’in filmde rol alacağı ve canlandıracağı karakterin de The Riddler, ya da bilinen bir diğer adıyla Edward Nygma olacağı açıklanmıştı. Dün önce Hill’in filmden ayrıldığı, ardından da söz konusu karakteri Paul Dano’nun canlandıracağı haberleri geldi.

90’larda Jim Carrey’nin hayat verdiği karakter, DC Comics aleminin ikonik kötülerinden biri. Söylentilere göre Reeves’in The Batman’inde de birçok klasik kötü karakter bir araya gelecek. Filmin şu ana kadar kesinleşen oyuncu kadrosunda Pattinson’la birlikte Jeffrey Wright ve Zoe Kravitz var. Kadroya katılan son isim Paul Dano’nun da The Riddler için Jonah Hill’den daha isabetli bir seçim olduğunu hissettiğimizi belirtelim. There Will Be Blood, Little Miss Sunshine, Okja ve Love & Mercy gibi filmleriyle tanınan aktörü son olarak kendisine Emmy adaylığı getiren Escape at Donnemora dizisinde izlemiştik.

Çekimleri 2020’de Londra’da başlayacak The Batman için Vincent D’Onofrio, Rihanna ve Oscar Isaac gibi oyuncuların ismi gündemde. 2021’in yaz aylarında vizyona girmesi planlanan filme dair gelişmeler için takipte kalın.