Maynard James Keenan'dan yeni Tool albümüne dair detaylı açıklamalar

2006 yılında yayınlanan 10.000 Days albümünden beri süren bekleyişi yakında sona erdirmeye hazırlanan Tool’un solisti Maynard James Keenan, konuk olduğu bir radyo programında grubun şarkı yazım süreçleri ve bekleyişle birlikte üzerlerinde artan baskıya dair açıklamalar yaptı.

Joe Rogan Experience programına konuk olan Keenan, hem geçtiğimiz yıl yayımlanan kitabı A Perfect Union of Contrary Things hem de parçası olduğu tüm gruplar hakkında detaylı bir söyleşi verdi. Özellikle büyük bir merakla beklenen yeni Tool albümüne ve albümün hazırlık aşamalarında ne durumda olduklarına dair samimi açıklamalar yapan Keenan, farklı projelerinin farklı şarkı yazım alışkanlıkları olduğunun altını çizdi.

“Planlı çalışmayı severim ve bunu üç grubumla da (Tool, A Perfect Circle, Puscifer) yapmayı sürdürüyorum” diyerek yeni Tool albümünün gecikmesinin sebebinin kendisi olduğu iddialarını yalanlayan Maynard James Keenan, yoldaki albüme dair detaylı açıklamalarda bulundu. Yeni albüm için on yıldan fazla süre beklemiş olmalarının arkasında birçok farklı sebebin olabileceğini dile getiren Keenan, Tool’un şarkı yazım sürecinin kendine has olduğunu ve bunu aceleye getirmek gibi bir niyetlerinin olmadığını da sözlerine ekledi. Geçen zamanın grup için de birtakım endişeleri beraberinde getirdiğini doğrulayan Keenan, kendi söz yazım sürecinin detaylarına da değindi. Danny Carey, Justin Chancellor ve Adam Jones üçlüsünün yeni şarkıların üzerinden geçip sürekli değişiklikler yapmasının melodileri ve fikirleri değiştirdiğini vurgulayan Keenan, anlatacağı hikayenin de bu şekilde değiştiğini belirtti.

Maynard James Keenan’ın konuk olduğu Joe Rogan Experience yayınının tamamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.