Metallica, “S&M” konserinin 20. yılını özel bir performansla kutluyor

Metallica’nın San Francisco Senfoni Orkestrası eşliğinde şarkılarını seslendirdiği 1999 tarihli S&M konseri ve albümünün 20. yılı özel bir performansla kutlanıyor. San Francisco’da açılacak yeni arena Chase Center’da gerçekleşecek ilk konser olacak S&M 2, 6 Eylül’de gerçekleşecek.

metallica-sm2

S&M 2 konserinde orijinal performanstaki parçalar ve o dönemden sonra yayınlanmış Metallica albümlerinden kimi parçaların orkestral düzenlemeleri çalınacak. Konserin belli bir bölümünde de San Francisco Senfoni Müzik Direktörü Michael Tilson Thomas orkestrayı yönetecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Metallica davulcusu Lars Ulrich, kariyerlerinde özel bir yere sahip S&M konserini yeniden yaşatacakları için duyduğu heyecanı dile getirirken, San Francisco’nun da nihayet hak ettiği gibi bir arenaya kavuşuyor olduğunu ve buradaki ilk konseri verecek olmanın özel hissettirdiğini vurguladı.

Henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da 6 Eylül’de gerçekleşecek S&M 2 konserinin de albüm formatında yayınlanacağı tahmin ediliyor.