Mevzu Records Label Night #8: Kaptan Kadavra, Emaskülatör, pembe ve dahası

2018’de kurulan bağımsız plak şirketi Mevzu Records, kendin yap düsturunu benimseyerek punk ve türevi müziklerin kesişim noktası olduğu geniş bir aileye dönüştü zaman içinde. Oluşumun artık klasikleşen festivali Mevzu Records Label Night’ın sekizinci edisyonu için 19 Ağustos’ta Burgazada Cennet Bahçesi’ne davetlisiniz.

Program yine dolu dolu. Mevzu Records ekibi şu sözlerle anlatıyor:

“‘Düşünürüm’ ile damar mı damar bir çıkış yapan İstanbul merkezli shoegaze grubu hiçamahiç, yeni albüm hazırlığında olan bozkırın screamo üçlüsü plein de vie., adamın ham maddelerinden oluşan ve bu nedenle İskandinavyalara adam ihracatına başlayan mathcore – emo projesi b12, derdo ve desinirli müziğin havuz şubesi pembe, MANSPLAINING’in gadasına varamamış oğlanların gözünün yaşına bakmayan Ankaralı amansız hardcore ünitesi Emaskülatör ve konserlerinde kemik sesleri ve bilimum sakatatların savrulmasını vadeden Ankaralı death metal-hardcore yağızları Kaptan Kadavra Mevzu Records Label Night sahnesinde!”

Konserler dışında festival katılımcılarını, farklı disiplinlerden sanatçıların üretimlerini bulabilecekleri bir tasarım pazarı da bekliyor olacak. Biletler Karga Kadıköy ve Hammer Music’te satışta. Online satış ise Biletix üzerinden sürüyor.

Mevzu Records Label Night #8

17.30 Kapı açılış
18.00 Mevzu Sistas
19.00 hicamahic
19.45 plein de vie.
20.30 b12
21.15 pembe
22.00 Emaskülatör
22.45 Kaptan Kadavra