MGMT’den corona virüsüne ithafen bir şarkı

Gündemin birinci maddelerinden corona virüsü için ilk şarkıyı kimin yapacağı tartışmaları, müzisyen Charli XCX’in Twitter’da sorduğu bir soru ile başladı. Anlaşılan MGMT’nin yeni şarkısı , corona virüsünden bahsedecek.

Bu meydan okuma için farklı isimler önerildi, hatta Charli XCX’in neden albümünü ileri bir tarihe ertelediğine dair espriler de yapıldı.

Ancak MGMT vokalisti Andrew VanWyngarden, bu fikri görür görmez kollarını sıvamış ve çalışmalara başlamıştı ve birkaç saat içinde Soundcloud ve Twitter üzerinden şarkının 51 saniyelik teaser’ını paylaştı.

Paylaşan Twitter hesabının henüz geçtiğimiz şubat açılmış olması bunun sahte bir hesap ve bir internet şakası olabileceğini düşündürse de MGMT’nin bu hesaba yaptığı retweetler kafalardaki soru işaretlerini kaldırdı.

Sanatçı sonrasında şarkıya bir klip hazırlamaları için bilgisayarla haşır neşir gönüllülere açık çağrıda bulundu. 2018 çıkışlı Little Dark Age albümünden bu yana gruptan duyduğumuz ilk ses olan “In The Afternoon”a bayılmıştık. Bakalım “Oh No Corona” isimli bu parça ne zaman tamamlanacak.

Yazı: Şevin Bozhan