Ralph Fiennes, COVID-19 temalı tiyatro oyununda

Harry Potter filmlerinin Lord Voldemort’u, The Grand Budapest Hotel’in M. Gustave’ı Ralph Fiennes, iddialı bir ekibin hayata geçirdiği Beat The Devil oyunuyla sahnelere dönüyor. The Hours, The Reader gibi filmlerin Oscar adayı senaristi David Hare’in yazdığı oyunun, İngiltere’de fiziksel mesafe önlemleri dahilinde izin çıkması durumunda sonbaharda sahnelenmesi planlanıyor.

Tek kişilik bir oyun olan Beat The Devil, yazar David Hare’in kendisine corona virüsü teşhisi konduğu güne ve sonrasında yaşananlara odaklanacak. Yapılan basın açıklamasında şu cümleye yer verilmiş: “İngiltere hükümetinin, oldukça gecikmiş karantina sürecini başlatacak belirleyici kararlarından ilkini aldığını gün, David Hare’e COVID-19 bulaştı.” Oyunda yazarın hastalıkla birlikte yaşadığı hezeyana, korkularına, rüyalarına ve süreçte politikacıların dürüst olmayan tavırlarına değinilecek.

Sezon başladığında Londra’daki Bridge Theater’da, sınırlı izleyici kapasitesiyle sahnelecek Beat The Devil’ın yönetmeni de Tony ve BAFTA ödüllü Sir Nicholas Robert Hytner. Carousel, Miss Saigon, The History Boys gibi oyunlarla tanınan Hytner, 12 yıl boyunca London National Theatre’ın direktörlüğünü üstlenmişti.

Ralph Fiennes, geçtiğimiz günlerde yürütücü yapımcılarından biri olduğu, 1953 İran darbesinin bilinmeyenlerini konu eden Coup 53 belgeseliyle gündemimizdeydi.