Microsoft’tan aksiyon dolu Wu-Tang Clan oyunu

Gamer gazeteci Jez Corden, New York’la özdeşleşen hip hop grubu Wu-Tang Clan’in, Microsoft’la birlikte yeni bir RPG oyunu üzerinde çalıştığını Xbox Two Podcast’te açıkladı.


Son yıllarda Wu-Tang: Of Mics and Men ve Wu-Tang: An American Saga dizileriyle gündemde olan grup, 1999 yılında PlayStation aracılığıyla yayımlanan Wu-Tang: Shaolin Style’dan beri gaming dünyasına adım atmamıştı. 2017’de kurulan oyun stüdyosu Brass Lion Entertainment aracılığıyla Wu-Tang mitolojisinden esinle yaratılacak dünyaya grup üyeleri müzikleriyle de katkıda bulunacak.

Corden’ın Xbox Two Podcast’te anlattığına göre, Microsoft ve Wu-Tang’in iş birliğinde oldukları temmuz aylarından beri sektör içinde konuşuluyor. Başlığı henüz duyurulmamış olan oyunun yaratıcı ekibi, fantezi aksiyon türünde, dört oyuncu co-op formatında şekillenecek ve fazlasıyla dövüş içeren bir oyun üzerine çalışıyor.

Oyuncuların aynı anda iki elle silah kullanabilecek ve büyü yapılabilecek olmalarının yanı sıra, konsol veya bilgisayarlarında karmaşık görevlere girmeden önce akıllı telefonlarında çiftlik veya kaynak oluşturma imkânları da olacak.

Müzik ve gaming dünyasını kesiştiren 3 nostaljik video oyunu
Michael Jackson’s Moonwalker (1989)

Müzisyen içeren en popüler oyunlardan biri olan Michael Jackson’s Moonwalker, aynı adlı filmin tanıtım kampanyası kapsamında tasarlanmıştı. SEGA’nın hem arcade hem de konsollarında piyasaya sürülmüştü. Filmle aynı hikâyenin takip edildiği oyun, Jackson’ın ünlü hitlerinin 8-bit versiyonlarını içeriyor. 

XPLORA1: Peter Gabriel’s Secret World (1993)

XPLORA1, Peter Gabriel’ın 1992 çıkışlı albümü Us’ın ardından kendi stüdyosu Real World Media ve Brilliant Media iş birliğiyle piyasa sunulmuştu. Oyun, albümün yapım sürecine ait görüntüleri, provaları, sahne performanslarını ve bazı röportajları içeriyor. Albümün tamamını dinleyebilmek için, Gabriel’ın renkli yorumları ve yardımı eşliğinde hazine avları ve yapbozları tamamlamak gerekmekte. Aynı zamanda oyundaki klipleri dilediğiniz gibi remikslemek de mümkün.

Laurie Anderson’s Puppet Motel (1995)

The Voyager Company desteğiyle Laurie Anderson’ın, tasarımcı Hsin-Chien Huang’la beraber yarattığı Puppet Motel; sanatçının müziğini, videolarını, monologlarını ve şiirlerini içeren görsel-işitsel bir evren niteliğinde. Mekânların birbirine karışarak değiştiği, Anderson’ın karakterinin ve oyuncuların birbirine sorular sorduğu odalar, ouija tahtaları, havada süzülen telefonlar ve sandalyelerden oluşan labirentler gibi öğeler içeren bir deneyim. 

Yazı: Zeynep Naz Günsal