Midvil seçti: Stoner rock tarihinin 5 başucu albümü

İstanbullu grup Midvil, yerli stoner rock / doom metal sahnesinin son yıllarda heyecan yaratan ekiplerinden biri. Buğra Yılmaz, Doğan Demircioğlu ve Ahmet Özgür Özdil’den oluşan Midvil, üçer şarkılık iki etkileyici EP’nin ardından geçtiğimiz hafta yaklaşık on dakika süren bir ayin gibi tınlayan “Dreaming Dreams” isimli yeni teklisini paylaştı.

Bas-davul-synth üçlüsüyle atmosferik bir ses evreni yaratan Midvil üyelerine, kendileri için başucu albümü olmuş 5 stoner rock kaydını anlattırdık. Türün meraklıları için vazgeçilmez sayılabilecek 5 albümle cayır cayır bir stoner rock seansı için hazır mısınız?

OM ‘dan iki albüm   
Variations On A Theme & Advaitic Songs

“Bu iki albüm hayatımızda çok büyük yer kaplıyor. Bu albümdeki şarkılar eşliğinde yaşadığımız çok fazla anı var. Bas ve davulun birlikteliği bize örnek olmuştur. Her ne kadar Sleep grubunun, o dönemde eski 2 üyesinin kurduğu bir grup olsa da OM kitlesinin bambaşka bir yeri var.” 

KYUSS – Welcome The Sky Valley

“Diğer tüm akranlarının da kabul ettiği gibi, ortaya çıktıkları dönemi çok etkilemişlerdir. Grup içi olaylar, müziği ve daha da sonra devam eden tatsız olaylar… Bu albümün kapağını görüp, göğsünün ortasında kocaman çukur açılmış gibi hisseden çok fazla insan var.” 

Colour Haze – Tempel

“Colour Haze albümlerini dinleyip sakinleşmemek mümkün değil. Ayrıca gitaristi Stefan Koglek ile Rungokna albümümüz üzerine iletişime geçmiştik, parçalarımızı beğendiğini dile getirmişti. Bizim için çok özel bir andı.”  

Sleep – Dopesmoker

“Tabii ki. Yorumsuz bir şekilde ekliyoruz.”

Yükleniyor...