Millie Bobby Brown, bir Netflix projesinin daha başrolü olmaya hazır

Netflix’in ne Stranger Things’in yıldızı Millie Bobby Brown’dan ne de bir süredir iş birliği yaptığı Russo Kardeşler’den vazgeçmeye niyeti yok. Marvel sinematik evreni için çektikleri Captain America: Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame ile tanınan Russo Kardeşler’in, Millie Bobby Brown başrollü yeni projesinin haklarını Netflix’in elde ettiği ortaya çıktı. 

The Electric State isimli film, Amazon Prime dizisi Tales From The Loop’un da kaynak materyalini yazmış olan Simon Stålenhag’ın bir başka grafik romanından uyarlandı. 1997’yi mesken tutan, alternatif bir gerçeklikte geçecek ve öksüz, kaçak bir genç kızla (Millie Bobby Brown) onun sarı renkteki oyuncak robotunun, ABD’nin batısına doğru yolculuklarını takip edecek. Tüketim toplumu nedeniyle çöp yığınlarının bile yüksek teknoloji ürünler olduğu bu alternatif gerçeklikte, uygarlık her zamankinden daha hızlı çökmekte.

Filmin senaryosu, Russo Kardeşler’in daha önce birçok kez birlikte çalıştığı Christopher Markus ve Stephen McFeely’ye emanet edilmiş. Joe Russo’nun bir söyleşide belirttiğine göre The Electric State’in çekimleri ekim ayında Atlanta’da başladı bile. Anthony Russo’nun “Bazı eski arkadaşlarla birlikte çalışıyoruz.” demeci ise filmde Marvel kadrosundan isimlerin olabileceğine dair spekülasyonları yaratmış durumda. Öte yandan Chris Pratt dedikoduları zaten bir süredir dönüyor; anlaşma henüz tamamlanmamış olsa da kaynaklar, Pratt’in projeye katılmak üzere görüşmelere devam ettiğini söylüyor.

The Electric State, Anthony ve Joe Russo’nun Netflix için çektiği ilk film değil. Kadrosunda Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas, Jessica Henwick, Wagner Moura, Billy Bob Thornton ve Alfre Woodard’ın bulunduğu aksiyon-gerilim The Gray Man, 22 Temmuz’da Netflix kataloğunda yerini alacak. The Electric State’i ne zaman izleyeceğimiz ise henüz belirsizliğini koruyor.

Yazı: Hatice Melike Gürer