“Mindhunter” 5 sezon sürecek gibi görünüyor

Netflix’den Mindhunter‘ın üçüncü sezonu için henüz bir açıklama gelmedi. Ancak yönetmen David Fincher‘a göre her şey planlandığı gibi giderse, toplamda beş sezonluk bir diziyle karşı karşıyayız. Öte yandan aktör Holt McCallany de geçtiğimiz günlerde, ilerleyen sezonlarda Ted Bundy ve John Wayne Gacy gibi seri katilleri de görebileceğimizi belirten bir açıklama yaptı.

                                                                                                                                          Dizide FBI ajanı Bill Tench’i canlandıran McCallany, dizinin hayranlarına bazı bilgiler paylaşmak için The Hollywood Reporter’a bir röportaj verdi ve Fincher ile yaptığı ilk toplantılardan birinde Fincher’ın en az beş sezonluk hazırlık yaptığından bahsettiğini söyledi. Fincher şöyle demiş: “Dinleyin, bunu beş sezon boyunca sürdürmeye hazır mısınız? Çünkü işleri batırsam bile beş sezon devam edeceğiz ve işleri batırmayı düşünmüyorum.” McCallany de bu nedenle, David böyle söylemeye devam ettiği sürece, dizinin devam edeceğini düşünmek istediğini belirtiyor.

Habere göre Mindhunter‘ın kontratının henüz yenilenmemiş olması şovun iptal edileceği anlamına gelmiyor. Eğer işler o anlamda kötü giderse dizi başka platformlara taşınabilir. Bu nedenle hayranlar Netflix’in bir an önce 3. sezon onayını vermesini bekliyor.

Mindhunter’ın klasik polisiye anlatılarının kalıplarını yıkan 2. sezonu 16 Ağustos’ta Netflix ekranlarında başladı.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz