"A Series of Unfortunate Events"in kamera arkası görüntüleri yayınlandı

Amerikalı yazar Daniel Handler’ın Lemony Snickett mahlasıyla kaleme aldığı A Series of Unfortunate Events (Talihsiz Serüvenler Dizisi) kitaplarının Netflix’te yayınlanan dizi uyarlaması, geçtiğimiz günlerde ilk sezonuyla görücüye çıktı. Oyuncu kadrosunda Neil Patrick Harris, Patrick Warburton ve Joan Cusack gibi isimlerin yer aldığı dizinin kamera arkası görüntülerinden oluşan yeni bir video internette yerini aldı.

Üç yetim kardeşin, ailelerinden kalan mirası elde etmek için türlü yollara başvuran Count Olaf’a karşı verdiği mücadeleyi konu eden A Series of Unfortunate Events, daha önce sinema filmi olarak da uyarlanmıştı. Daniel Handler’ın da yapımcıları arasında olduğu Netflix dizisiyse, 13 kitap süren maceradaki depresif ve karakteristik dokuyu neredeyse eksiksiz olarak ekranlara taşıyor. Usta sinemacı Barry Sonnenfeld de dizinin yapımcılığıyla birlikte dört bölümünün yönetmenliğini üstleniyor.

Dizinin yapımcıları, oyuncuları ve makyaj tasarımcılarıyla yapılmış röportajların yer aldığı videoda A Series Of Unfrotunate Events dizisinin çekimlerine ev sahipliği yapan etkileyici seti de görmek mümkün. Ayrıca Neil Patrick Harris’in dört saat süren Count Olaf  makyajından kesitler de aşağıdaki klipte karşımıza çıkıyor.