Mix Festival'a geri sayımı başlatıyoruz!

Zorlu PSM’nin İstanbul müzik sahnesine kazandırdığı Mix Festival ikinci senesinde dopdolu ve türler arası gezinen zengin bir programla geliyor. Festivale bir hafta kala pek çok farklı janrı ve grubu bir araya getiren etkileyici programı detaylarıyla inceleyip, Zorlu PSM’in farklı sahnelerinde kimleri dinleyeceğiz, göz gezdiriyoruz.

15 Aralık – İlk günden göze çarpanlar

15 Aralık cuma akşamı başlayacak olan festivalin ilk akşamındaki ana konuğu son dönemde hem yurt içinde hem de yurt dışında Tel Aviv çıkışlı rock grubu Boom Pam ile beraber gerçekleştirdiği performanslarla müzik sahnelerine dönen,  saykodelik rock ve halk müziğinin efsanevi ismi Selda Bağcan olacak. Gecenin bir diğer önemli konuğu ise Afrika kıtasının en önemli müzisyenlerinden Ali Farka’nın grubu Ali Farka Toure Band ve onlara eşlik edecek, Mali bölgesinin çöllerinden çıkan blues ve rock grubu Terakaft olacak.

15 Aralık akşamı Zorlu PSM sahnesine konuk olacak dikkat çeken isimler arasında yaklaşık son 20 yıldır memleketteki hatırı sayılır tüm venuelerde kabin başına geçen Büber; geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ArsNova isimli ilk albümünü takiben geçtiğimiz aylarda da Routine isimli EP’sini yayınlayan elektronik müziğin yeni isimlerinden Akın Sevgör; uluslararası üyeleriyle olduğu kadar rock, pop, klasik ve dünya müziği gibi farklı türlere yayılan müzikleri ile de çeşitlilik gösteren Dagamba; 80’lerden bu yana kesintisiz müzik üretimine devam eden Kabus Kerim; Radiohead’e 2017 turnelerinde ön grup olarak eşlik ederek büyük dikkat çeken İsrailli grup Dudu Tassa and the Kuwaitis, geçtiğimiz Mayıs ayında Dönersen Islık Çal isimli ilk albümünü yayınlayan ve büyük bir ilgiyle karşılaşan Manuş Baba yer alıyor. Gecenin heyecanla belenen diğer konukları ise İngiliz Rap ve Hip Hop müzisyeni Donae’o, Fransa çıkışlı elektronik müzik sanatçısı Jacques, Belçikalı indie pop grubu SX, bu sene Türkiye’deki ilk ve tek konserini Mix Festival kapsamında verecek olan Mustafa Özkent & The Belgian Orchestra ve yerli müzik sahnesinden tanıdığımız Son Feci Bisiklet ve Zeynep Erbay olacak.

İkinci Gün – Kaldığımız Yerden Devam

İkinci günün headliner ismi Fatboy Slim’in Nisan ayında Zorlu PSM’de gerçekleşecek Sonar Festivali’ne transfer olmasıyla açılan boşluğu deep house ve indie dance türlerini harmanlayarak yarattığı setleri ve altın kuş şeklindeki maskesiyle tanınan Alman Dj ve prodüktör Claptone doldurdu. Gecenin diğer heyecanla beklenen performansı ise dubstep ve elektronik müzik arasında kendi çizgilerini oluşturan İngiliz ikili Modestep’ten gelecek.

16 Aralık akşamının programında da hem yerel hem de uluslararası sahneden pek çok dikat çeken ve önemli isim yer alıyor. 80’lerden bu yana rock janrının farklı alanlarına yayılan bir müzik üreten İngiliz grup The Wedding Present; müzikal yeteneği, etkileyici performansları ve sahnedeki duruşuyla medarı iftiharlarımızdan biri olan Cem Adrian; son dönemde hem ürettikleri müzik hem de yarattıkları farklı estetikle sık sık konuşulan Jakuzi,  memleket müzik sahnesinin önemli veteran Dj’lerinden Mabbas, Ladino müziğinin önemli temsilcilerinden Mor Karbasi, Fransız acid ve nu-Jazz grubu Electro Deluxe Zorlu PSM sahnesinde izlemeyi heyecanla beklediğimiz isimlerinden bazıları.  Uzun yıllardan sonra kült plak şirketi Finders Keepers etketiyle yeni bir albüm yayınlayan, Türk müzik tarihinin efsanevi ismi Gökçen Kaynatan ise ilk elektronik parçalarından oluşan Gökçen Kaynatan ve Elektronikleri isimli projesiyle gecenin en sürpriz performanslarından birini verecek.  Gecenin diğer konukları ise Ferhat Albayrak, Goose, Motorama, She Drew The Gun, Slam, Tahribad-ı İsyan ve The Away Days olacak.

Mix Festival’la ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, son dakika gelişmeleri için Facebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

mix festival