“Monster: The Jeffrey Dahmer Story”de Ryan Murphy evreninden tanıdık simalar

American Horror Story ve Pose’un ardından Evan Peters ile Ryan Murphy ortaklığı hız kesmeden devam ediyor. Murphy’nin Netflix kataloğuna eklenecek Monster: The Jeffrey Dahmer Story isimli proje için hazırlıklarda bulunduğu, serinin ünlü seri katili anlatısına yedireceği önceden duyurulmuştu. Yeni gelişmelerle birlikte, Jeffrey Dahmer’ı canlandıracak ismin Peters olacağı kesinleşti.

Son olarak The Shape of Water ile bir Oscar adaylığı elde eden Richard Jenkins’in, katilin babasına hayat vereceğinden haberdardık. Bir diğer Murphy dizisi olan Scream Queens’den anımsanabilecek Niecy Nash, hikâyede oldukça önemli bir karakter olan komşu Glenda Cleveland ile ikisine eşlik edecek. Jeffrey Dahmer’ın annesini Penelope Ann Miller, Dahmer’in elinden kaçan kurbanlardan Tracy’yi Shaun Brown, yan karakterlerden Chazz’ı ise Colin Ford oynayacak.

Peki kim bu Jeffrey Dahmer?

“Milwaukee Yamyamı” veya “Milwaukee Canavarı” olarak da bilinen Dahmer, 1978-1991 boyunca çoğu Siyah ve bazıları reşit olmayan 17 kişiyi vahşice öldürmüştü. Cinayetlerin çoğunda nekrofili, işkence ve yamyamlık izleri vardı. 16 cinayetten hüküm giymiş olan katil, cezaevine girdikten iki yıl sonra başka bir mahkum tarafından dövülerek öldürülmüştü.

Katilden ziyade kurbanların gözünden izleyeceğimiz dizide; Dahmer’ın polis tarafından defalarca yakalanmasına rağmen yargılanmaması üzerinden, beyazların kanun önündeki ayrıcalıklarına da temas edilecek.

Yazı: Banu Üsküdarlı