Tuca & Bertie 3. sezon için geri sayım başlasın

BoJack Horseman yapımcılarından Lisa Hanawalt’ın 30’larındaki iki kuş kadın karakteri merkezine alan animasyon dizisi Tuca & Bertie, 2019’da Netflix’te prömiyerini gerçekleştirmişti. Komedi dünyasından yıldız isimleri seslendirme kadrosunda bulunduran yapım, ilk sezonun ardından platformun iptal kararıyla konuşulmuştu. Dizinin hayranlarının başlattığı imza kampanyası olumlu sonuç vermemiş, Tuca & Bertie 2. sezonuyla birlikte Adult Swim’e transfer olmuştu.

Ağustos 2021’de 2. sezon final bölümü yayımlanan animasyon dizinin akıbetinin ne olacağı merak ediliyordu. Lisa Hanawalt’tan ilk ipuçları geldi.

Gelişmeler, Vulture dergisinin 17 Mart’ta yayımlanan ve Netflix’in animasyon kuşağına odaklanan içeriğiyle ortaya çıktı. Platformun animasyon departmanının başındaki Mike Moon’la yapılan söyleşide Vulture muhabiri Josef Adalian, Tuca & Bertie dizisinin bir sezonun ardından iptali edilmesine yönelik sorusuna şu yanıtı almış:

Tuca’yı çok sevdik fakat platformdaki izleyiciler arasında kendine bir kitle edinemedi. Yaratıcı ekibi çok seviyoruz ve onlarla başka bir şeyler üretmek istiyoruz. Bunun fazlasıyla mümkün olduğuna inanıyorum. Onlarla harika bir deneyimimiz oldu ve ilişkimizin fantastik olduğunu düşünüyorum.”

tuca & bertie

Röportajdan bu kısmı Instagram hikâyesinde paylaşan Lisa Hanawalt, serinin devamına dair müjdeyi de verdi. Tuca & Bertie dünyasından yeni maceralar izleyeceğimiz 3. sezon, bu yaz Adult Swim’de olacak. 2. ve 3. sezon daha sonra HBO Max kataloğuna da eklenecek. 

Baş karakterleri Tiffany Haddish ve Ali Wong’un seslendirdiği dizi için mikrofon başına geçen diğer isimler arasında Steven Yeun, Nicole Byer ve Reggie Watts gibi komedi dünyasından tanıdık simalar var.