“Tuca & Bertie” dizisinin iptaline karşı imza kampanyası

Sadece bir sezon yayınlanmasının ardından Netflix’in kaldırma kararı aldığı Tuca & Bertie animasyon dizisinin geri getirilmesi için bir imza kampanyası başlatıldı. BoJack Horseman’ın yapımcılarından Lisa Hanawalt’ın yaratıcısı olduğu seri, kız çocuklarının büyüme sancılarını iki arkadaş kuşun üzerinden ele alırken cinsel saldırı gibi meselelere değiniyor. Dizi, belli konular üzerinde duyarlılık ve farkındalık yaratmayı amaçladığı için yayınlandığı günden bu yana geniş bir hayran kitlesi topladı.

Dizinin iptali haberini Twitter’dan duyuran Hanawalt, takipçileri için şu açıklamayı yapmıştı: “Tuca & Bertie istediğim her şeyin vücut bulmuş haliydi: Güzel, komik, taze, sevgi dolu, azgın, garip, deneysel, rahatlatıcı ve derin. Arkasındaki bütün ekip bu dizi için canla başla çalıştı ve bununla gurur duyuyorum (…) Tuca & Bertie için yeni bir ev bulmak ve maceralarını devam ettirmek konusunda çok umutluyum.”

Seriyi geri getirtmek için başlatılan kampanyaya Brooklyn Nine-Nineın sevilen oyuncusu Stephanie Beatriz’in içinde bulunduğu bir ünlü topluluğu da katıldı. Hanawalt’ın duyurusundan beri bu konuyla ilgili tweet’ler yağmaya devam ediyor ve kampanya 7.500 imzalık hedefine ulaşmak üzere. İmza kampanyasını başlatan Christopher Wood şöyle bir açıklama yazdı: “Hepinizin Netflix’e kararını gözden geçirmesini söylemenizi istiyorum çünkü Tuca & Bertie gerçek anlamda özel bir şov ve kayıp gitmesine izin veremeyiz.”

Dizinin iptali konusunda kızgın olanlardansanız, buraya tıklayarak Tuca & Bertie’yi kurtarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Yazı: Cansu Çubukçu