Moon Girl and Devil Dinosaur, buz pateni ve Childish Gambino

Yazı: Melis Tire

Marvel evreninden Disney yapımı bir animasyon dizi daha yaklaşıyor. Moon Girl and Devil Dinosaur için belirlenen prömiyer tarihi 10 Şubat. 

2015’te start alan aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanacak dizi, 13 yaşındaki süper zeki Lunella Lafayette ve 10 ton ağırlığındaki T-Rex dostu Devil Dinosaur’un maceralarına odaklanıyor. Aynı zamanda bir mucit olan Lunella, bir gün dino dostu ve kendisini günümüz New York’una ışınlayacak bir cihaz icat eder ve olaylar başlar.

Son yıllarda çocuklara yönelik birçok animasyonun seslendirme kadrosunda yer alan Chicagolu şarkıcı Diamond White, baş karakter Lunella’ya hayat verecek. Devil Dinosaur’un sesi ise onlarca Marvel projesinde Hulk için mikrofon başına geçen Fred Tatasciore. Seslendirme kadrosunun geri kalanı da oldukça iddialı: Craig Robinson, Laurence Fishburne, Maya Hawke, Wesley Snipes, Alison Brie, Jennifer Hudson, Daveed Diggs, Method Man, Cobie Smulders, Libe Barer, Utkarsh Ambudkar, Michael Cimino ve Indya Moore seslendirecek.

Black-ish ve Grown-ish dizilerinin yapımcısı Helen Sugland’ın arkasında olduğu Moon Girl and Devil Dinosaur’dan iki buçuk dakikalık bir sahne paylaşıldı. “Run The Rink” adlı bölümde yer alacak sahnede Moon Girl ile Gravitas adlı süper kötünün kapışmasını izliyoruz. Lokasyon bir buz pisti ve Lunella paten yeteneklerini de bir bir sergiliyor. Fonda da Childish Gambino’nun “Sweatpants”i çalmakta.

Moon Girl and Devil Dinosaur, 10 Şubat’ta Disney Channel’da yayına başlayacak ardından Disney+ kataloğuna eklenecek.