Müjde! “Flight Of The Conchords” filmi için çalışmalar başladı!

Flight Of The Conchords ikilisinden Jemaine Clement, Indiewire’a verdiği röportajda uzun metraj film için senaryo yazmaya başladıklarını açıkladı!

Şu sıralar bir sürü farklı projeyle meşgul olan Clement, geçtiğimiz hafta Amerika’da vizyona giren romantik komedi People Places Things‘in ardından Spielberg’in Roald Dahl uyarlaması Big Friendly Giant‘ın çekimlerine başladı. Aynı zamanda geçtiğimiz yılın en popüler komedi filmlerinden biri olan What We Do In The Shadows‘un devam filminin de geleceğini açıklayan Clement, hayranlarının uzun süredir beklediği Flight Of The Conchords filmi için de heyecan verici açıklamalar yaptı.

Big Friendly Giant‘ta rol almayı kabul etmemiş olsa, söz konusu filmin daha erken hayata geçebileceğini dile getiren Clement, akıllarındaki Flight Of The Conchords filmi için birden fazla fikir olduğunu ve hepsini yazmaya çalıştıklarını belirtti. “Filmin çekilip çekilmeyeceği henüz kesin değil” diyen Clement, Flight Of The Conchords filminin gecikiyor olmasının da kendi suçu olduğunu söylüyor.

Bu yılın sonlarında yeni bir Flight Of The Conchords turnesinin açıklanacağını sözlerine ekleyen Clement, turne programının açıklanmasının ardından yeni gitar telleri almaları gerektiğini de vurguladı.