Müzisyenlerden mektuplar: Ahmet Ali Arslan

Bant Mag. No:74’te müzisyenlerin farklılaşan hisleri, gerçeklikleri ve deneyimlerine kulak verelim istedik. Pandemi ve yaşanan türlü gelişmeler müziğe olan yaklaşımlarını nasıl değiştirip dönüştürüyor? Yeni üretimlerinde nasıl izler sürülebiliyor? Neler onları motive ediyor? Neler öğreniliyor? Neler çok can sıkıcı? Neler “devam” dedirtiyor? Sorularımızı Türkiye ve dışarıdan pek çok müzisyene, DJ’e yolladık. Yanıt alabildiklerimizden size mektuplar topladık.  

2020’ye kimisi Berke Can Özcan eşlikli altı şarkı bırakan ve yeni albüm için hazırlıklarını sürdüren Ahmet Ali Arslan yanıtlıyor.

“Niyetlerimiz, irademiz keskinleşti gibi geliyor bana – açıldığımızda iş birlikleri içeren daha net, daha cesur işler yapılacağını düşünüyorum.”

“Konser verememek, seyirciyi özlemek bir yana, Covid’in müziğe daha büyük etkisi dolaylı oldu bende. Rutinlerimi oturttum, kendimi daha çok dinledim. Gözümün dışarıda olduğu, hangi treni kaçırıyorum bugün acaba endişesi yaşadığım bütün saatler bir anda bana kaldı. Bütün bu içe kapanmanın sonucunda genel olarak hayata, dolayısıyla şarkılarıma ve müziğime daha dürüst yaklaşabildiğimi düşünüyorum. Yeni bir albüm kaydındayım bu ara, izlerini sürmeyi size bırakıyorum.”

“Bir yandan beraber olmayı, beraber hissetmeyi özledik. Niyetlerimiz, irademiz keskinleşti gibi geliyor bana – açıldığımızda iş birlikleri içeren daha net, daha cesur işler yapılacağını düşünüyorum. Birikmiş ve dikkati bir türlü dağılamayan bir enerji var ortalıkta, umarım hayal ettiğim gibi yapıcı ve güçlü dağılır önümüzdeki dönemde. Zaten hep var olan piyasadan, düzenden başka bir şeyi özlüyorduk. Paylaşmanın başka yollarını hayata geçirmek için bir fırsat var elimizde. Kaçırmamalı.”

“Nasıl günler bu günler: Müzisyenlerden mektuplar” dosyasının tamamını okumak için buradan Bant Mag. No: 74’e ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...