“NBA 2K20”ye dair önemli ipuçları

Her geçen yıl daha gerçekçi bir NBA deneyimi yaşatan video oyunu serisi NBA 2K’in yeni versiyonuna dair önemli ipuçları Bleacher Report’un Twitter sayfasında paylaşıldı.

1999’da başlayan 2K serisi, NBA maç simülasyonu deneyiminin çok daha ötesine geçip oyunculara hayali bir kariyer yaşatıp, çevrimiçi platformda başka oyunculara karşı mücadele etme şansı sunuyor. Her sene teknik yeniliklerinin yanı sıra kapağında hangi oyuncunun yer alacağı, hangi müzisyenlerden şarkılar çalınacağı gibi konularla da gündem yaratan oyunun yayın tarihi ve kapağına dair gerçekçi bilgiler internete sızdırıldı. Bleacher Report’un oyun içeriklerine yer verdiği Twitter hesabında paylaştığı bir görsel, dükkânlarda kullanılacak tanıtımlardan birini gözler önüne seriyor. Bu sene basketbolu bırakan Miami Heat efsanesi Dwyane Wade’i gördüğümüz “Legend Edition” reklamında oyunun yayın tarihi olarak da 6 Eylül işaret ediliyor.

Henüz resmî bir açıklama yok ama oyunun önceki versiyonlarının da eylülün ilk haftası yayınlandığı düşünülünce, 6 Eylül gerçekçi bir yayın tarihi. Bleacher Report’un sektörün güvenilir kaynaklarından biri olduğunu da unutmamak gerek. Dwayne Wade’in “Legend Edition” için seçilmiş isim olması da bir hayli olası.