Ne dinlesek?: Lee “Scratch” Perry - African Starship

Dub müziğin yaşayan efsanesi Lee “Scratch” Perry’den yeni bir albüm geliyor. On-U Sound Records etiketiyle piyasaya çıkacak yeni albümün yayın tarihi 10 Mayıs.

Son olarak geçtiğimiz yıl Londralı prodüktör Daniel Boyle’la bir iş birliği olan The Black Album’u yayınlayan Lee “Scratch” Perry, yeni albümü Rainford’la uzun yıllar boyunca birlikte çalıştığı prodüktör Adrian Sherwood’la güçlerini birleştiriyor. 82 yaşındaki müzisyenin yeni albümünün kayıtları Jamaika, Brezilya ve İngiltere’ye yayılmış ve ortaya da dokuz şarkılık Rainford çıkmış. Albüm hakkında açıklamalarda bulunan Adrian Sherwood, yoldaki kaydın şimdiye kadar Lee “Scratch” Perry’nin imza attığı en “samimi” albüm olduğunu söylüyor. Rainford’da çok taze fikirler duyacağımızın altını çizen Sherwood, ortaya çıkan sonuçtan tamamıyla tatmin olduklarını dile getiriyor.

Albümden yayınlanan ilk şarkı olan “African Starship”, ağırbaşlı bir reggae ritmi üzerine serpiştirilmiş nefis trompet melodileri ve Perry’nin karakteristik vokalleriyle ferah bir sallantı vaat ediyor.