Netflix ekranlarında geri dönecek olan "Danger Mouse"tan yeni fragman

80’lerin ünlü çizgi filmlerinden biri olan Danger Mouse, bu ay sonundan itibaren Netflix’te yeni bölümleriyle birlikte geri dönüyor. Ajan filmlerinin bir tür parodisi olan Danger Mouse‘un yeni bölümleri öncesinde kısa bir fragman görücüye çıktı.

Danger Mouse ve yardımcısı Penfold’un yeni maceralarını konu edecek çizgi dizinin seslendirme kadrosunda Alexander Armstrong, Kevin Eldon, Stephen Fry ve John Oliver gibi isimler bulunuyor. Dizide çılgın bilim adamı Dr. l Augustus P. Crumhorn III karakterini seslendirecek olan John Oliver, Danger Mouse dizisinin çocukluğunda önemli yer tuttuğunu ve yeni sezonlarında bir karakter seslendirecek olmanın kendisi açısından bir nevi çocukluğuna geri dönmek anlamına geldiğini dile getirdi.

Bir başka kült çizgi dizi Count Drackula‘nın da doğmasına sebep olan Danger Mouse, 1981 yılında Brian Cosgrove ve Mark Hall ikilisi tarafından yaratılmıştı. İngiltere’de 1992 yılına kadar yayında kalan Danger Mouse‘un birkaç yeni bölümü 2015 yılında BBC’nin çocuk kanalı olan CBBC’de yayınlanmıştı.

Aşağıda Netflix’in yeni Danger Mouse serisinin fragmanını görebilir ve bol miktarda nostalji yaşayabilirsiniz!