Netflix ve Judd Apatow’dan bir iş birliği daha

Son filmi The King of Staten Island’ı geçtiğimiz yaz izletenJudd Apatow, Amerikan sinemasının komedi kanadında son yılların akılda kalıcı işlerine imza attı. Netflix’te yayımlanacak yeni komedi filminin henüz ismini bilmiyoruz ama senaryosunda Apatow’un yanı sıra 1999 yapımı South Park filmi Bigger, Longer & Uncut’ın senaristi Pam Brady’nin imzası olacak. 

Netflix’in pandemi sürecinde kullanıcı sayısının rekor düzeyde artmasıyla, yeni sezona finansal açıdan diğer mecralara nazaran daha rahat girdiği konuşuluyor. Kataloğuna yaptığı transferler de bunu doğrular nitelikte. 2018’de yayımlanan Love dizisinin yaratıcılarından biri olan Apatow, bu kez bir uzun metrajla platformda boy gösterecek.

Apatow’un yeni filmi, pandemi döneminde  otelde kapalı kalmış bir grup oyuncunun filmlerinin çekimlerini tamamlama macerasını konu ediyor. Filmde kimlerin rol alacağı belli değil ama Apatow’un birçok filmde birlikte çalıştığı Barry Mendel filmin baş yapımcısı. 

Ayrıca bu film, Apatow’un 2005’te gişe rekorları kıran ilk komedisi The 40-Year Old Virgin’den bu yana bütün filmlerine ev sahipliği yapan Universal ile çalışmadığı ilk yapım olacak.  Yani Apatow ilk kez bir streaming platformu için film çekiyor.

Judd Apatow’un George Carlin belgeseli

Amerikalı ünlü komedyen ve düşünür George Carlin hayata veda edeli 12 sene oldu. 50 yıllık kariyeri birçok bilinmezle doluydu. Judd Apatow, bu bilinmezlerin önündeki perdeyi aralamaya karar vermiş gibi görünüyor. George Carlin belgeselinde partneri Michael Bonfiglio ile beraber çalışacağını açıkladı. Şimdiden Carlin’in röportajlarına odaklandığını belirten Apatow, komedyenin yaptıklarının her daim zamanın ötesinde olduğunu bir kez daha anladığını söylüyor.

Yazı: Aybüke Beren Kiraz


Yükleniyor...