Netflix yapımı yeni queer kara komedi “Feel Good”dan ilk fragman

Son zamanlarda Elite, Sex Education, AJ an the Queen ve Tales of the City gibi queer içerikler üreten Netflix, bu seriye bir dizi daha eklemeye hazırlanıyor. Feel Good adındaki yeni yapımın yaratıcısı, yazarı ve oyuncusu ise Mae Martin.

Kanadalı komedyen ve oyuncu olan Martin’in kendisi gibi queer bir karakteri canlandıracağı ve yarı-otobiyografik özellikler taşıyan dizinin konusu şöyle: Mae bir komedyendir ve kariyeri kötü gitmekte, aynı zamanda bir terapi grubuyla bağımlılık tedavisini devam ettirmeye çalışmaktadır. Bunların yanı sıra aile ilişkileri de pek yolunda değildir. George ise Mae ile tanıştığı güne kadar kendisini heteroseksüel olarak tanıyan bir kadındır. Mae ve George tanıştıktan sonra birbirlerinin hayatında önemli değişikliklere yol açarlar

Martin, “İnsanların yarı otobiyografik şovum Feel Good’u nihayet görecek olmaları beni heyecanlandırıyor” dedi. “Umarım insanlar güler, karakterlerle ilişki kurar ve bir çift olarak Mae ve George’u anlarlar. Hem komik hem yürek parçalayıcı ve zaman zaman bütünüyle tuhaf görülebilecek bir şov hazırlamaya çalıştık, çünkü hayatın kendisi de böyle” diye konuştu.

Lisa Kudrow, Charlotte Ritchie, Adrian Lukis ve Shopie Thompson isimlerinden oluşan oyuncu kadrosu da oldukça heyecan verici.

Fragmanı izleyince, sıcak ve romantik bir ilişkinin yanı sıra merkezinde önemli kişisel çatışmaların yer alacağı zeki ve akışkan bir dizi izleyeceğimiz kesin gibi görünüyor. Heyecanla beklemedeyiz.

Otuzar dakikadan oluşan altı bölümlük ilk sezon, 19 Mart’ta Netflix üzerinden izlenebilecek.

Yazı: Işıl Saykan