Netflix’in ilk orijinal Belçika yapımı gerilim dizisi yolda: “Into the Night”

Netflix, ilk Belçika yapımı orijinal dizisi Into The Night için yeşil ışık yaktı. Muhafız, Narcos ve Scandal dizilerinin yapımcılarından Jason George’un yazar/yaratıcı olarak imzası bulunan ve Jacek Dukaj’ın The Old Axolotl isimli romanından uyarlanan dizinin 2020’de Netflix üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Over Water ve Groenland dizilerinden tanıdığımız Inti Calfat ve Dirk Verheye’nin yönetmenlik yaptığı altı bölümlük dizi, kozmik bir felaket sonrasında çeşitli yaşlardan, ülkelerden ve gelir gruplarından yolcuların bulunduğu bir uçakta geçiyor. Güneş ışınlarının bilinmeyen nedenlerle birdenbire ölümcül hale geldiği bir dünyada, bir gece uçuşundaki uçağın sürekli batıya giderek güneşten kaçışını izleyeceğimiz Into The Night’ın Belçika, Fransa, Almanya, İtalya ve Türkiye’den isimlerin bulunduğu global bir oyuncu kadrosu söz konusu.

Netflix’in uluslararası orijinal yapımlar direktörü Michael Azzolino Into The Night için şu sözleri söylüyor: “Bu kavramsal gerilim dizisi bugünlerde giderek daha sık duyduğumuz temel bir soruya odaklanıyor: ‘İnsanlar toplumun iyiliği için bir araya gelip birleşebilir mi? Yoksa kişisel çıkarlar bizi ayırır mı?’ Ticari bir uçak yolculuğunda bir araya gelen yabancıların oluşturduğu, farklı inançlar ve geçmişlere sahip geçici topluluğun bu soruyla sınanması fikri ilgimi çekti. Bazen bu durumdan arkadaşlıklar doğabilir. Bazen ise kişisel alan üzerinden yapılan kavgalar.”