Netflix’in kanabis belgeseli “Grass Is Greener”dan fragman

ABD’de son yıllarda gündemde önemli yer işgal eden kanabisin yasallaşması konusunda yeni bir belgesel geliyor. Netflix’te yayınlancak Grass Is Greener, rap dünyasının yıldız isimleriyle birlikte konuyu masaya yatırıyor.

1970’lerden bu yana New York’ta yeraltı hip hop sahnesinin en önemli figürlerinden biri olan Fab 5 Freddy’nin yönetmenliğini üstlendiği belgesel, ülkede bu değişimin nasıl karşılandığı ve bugünlere nasıl gelindiğine kapsamlı bir bakış sunacak. Politikacıların seneler boyunca marihuanaya karşı tutumları ve bunun siyahi ırkçılığındaki etkilerine değinen belgesel, Fab 5 Freddy’nin ilk uzun metrajı olacak.

Dünyada “Marihuana günü” olarak kutlanan 20 Nisan’da Netflix’te yayınlanacak belgeselde Snoop Dogg, Damian Marley, B-Real, Killer Mike ve Chuck D gibi müzisyenlerle yapılmış röportajlardan kesitler ve arşiv görüntüleri yer alıyor. Grass Is Greener fragmanının açılışında, yönetmen Fab 5 Freddy’yi şu sözleri söylüyor: “ABD’deki kanabis tarihi, ABD’de müzik tarihiyle birbirine bağlıdır.”