Netflix’in yakın gelecekte yayımlanacak Türkiye yapımı içerikleri

Netflix Türkiye, yakın gelecekte platformda izlenecek yeni yerli yapımları açıkladı. 


9 Kere Leyla

Başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy’un yer aldığı, Ezel Akay imzalı bir komedi. Ezel Akay, Haluk Bilginer ve Demet Akbağ üçlüsü, Neredesin Firuze?’de de bir aradaydı. Bir orijinal Netflix filmi olan 9 Kere Leyla, 4 Aralık 2020 itibariye Netflix’te olacak.

Bir Denizaltı Hikâyesi

Tolga Karaçelik’in,başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı dizi projesi, dünyanın bir felaketle karşı karşıya kalması üzerine deniz biyoloğu Arman ve ekibinin bir denizaltına binmelerini konu ediyor. Bilim kurgu / aksiyon / macera türündeki dizisi fazlasıyla merak uyandırıyor.

Azizler

Vavien’den sonra verdikleri 11 yıllık aranın ardından, Taylan Biraderler’den yeni bir sinema filmi geliyor. Senaryosunu Berkun Oya’nın yazdığı filmin kadrosu bir hayli etkileyici: Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak başrollerde.

Filmde, hayatında hiçbir şeyden memnun olmayan, işini bırakmaya ve sevgilisini terk etmeye karar vermiş Aziz karakterini, çaresizlik ânında karşısına çıkan bir fırsat ile yalanlar içinde hayatı büsbütün değişirken izleyeceğiz. 2019 yılının ekim ayında çekimlerine başlanan film, 8 Ocak 2021’de yayımlanacak.

Uysallar

Hakan Günday’ın yazdığı ve Onur Saylak’ın yönettiği Ay Yapım dizisi Uysallar, izleyiciyi Uysal ailesinin her bir ferdinin kendi dünyalarını yaratmaya çalışırken yalanlar içinde yaşadıkları evlerine misafir edecek. Mimar Oktay Uysal ailesinden gizli olarak bir punk hayatı sürmeye başlar. Ancak o sırada eşi, iki çocuğu ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmanın peşindedir.

_MG_9737.CR3

50m2

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, Burak Aksak’ın hem yazdığı hem de Selçuk Aydemir’le birlikte yönettikleri yeni kara komedi dizisi 50m2, çocukluğuna dair hiçbir hatırası olmayan, kendini bulma yolculuğuna çıkmış bir tetikçi olan Gölge adlı karakter etrafında şekilleniyor. İsmini ise baş karakteri Gölge’nin daha önce hiç görmediği bir mahallede, 50 metrekarelik bir terzi dükkânına sığınmasından alıyor. Başrollerinde Engin Öztürk, Aybüke Pusat ve Cengiz Bozkurt’un yer aldığı dizi 27 Ocak 2021’de Netflix’te. 

’96 Yazı

Yakın zamanda yine Netflix’te Yarına Tek Bilet’iyle yollarımızın kesiştiği yönetmen Ozan Açıktan’ın dönem filmi ’96 Yazı; gençlik, ilk aşklar ve ilk kalp kırıklıkları temalarıyla 2021 yazında izleyiciyle buluşacak.

DSCF4406.JPG

Mücadele Çıkmazı

Çağatay Ulusoy’u Netflix’te bu kez kâğıt toplayıcısı olarak göreceğimiz, OGM Pictures’ın yapımcısı olduğu Mücadele Çıkmazı’nın senaryosu Ercan Mehmet Erdem’in kaleminden çıkma.

Ağustos ayında çekimlerine başlanan film, Ulusoy’un canlandırdığı Mehmet karakteriyle arkadaşının bir akşam çuvalda bulduğu 8 yaşındaki Ali’yle (Emir Ali Doğrul) yollarının kesişmesi ve bununla beraber değişen hayatını konu alıyor. Mücadele Çıkmazı’nın yayın tarihi 15 Mart 2021. 

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, döneminde kapalı gişe oynanan oyunu Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?’nün modern film uyarlaması yolda. Yılmaz Erdoğan, bu defa oyuncu olarak yer alacağı uyarlamada yönetmen koltuğunu Andaç Haznedaroğlu’na bırakmış. Kendisine eşlik edecek isimler arasında ise Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor. Tiyatro oyununda Gülseren karakterini canlandıran Demet Akbağ, ağustos ayında gerçekleşen cast seçiminde Erdoğan ile beraber çalışmış ve kendisinin filmde olmayacağını, genç yeteneklere yer açacağını ifade etmişti.

DSC08795.ARW

Fatma

Bir diğer Netflix Türkiye yapımı dizi Fatma’nın yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstleniyor. Başrollerinde Burcu Biricik ile Uğur Yücel yer alırken, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Çağdaş Onur Öztürk dizide karşılaşacağımız diğer isimler. Fatma’nın (Burcu Biricik) kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir şekilde işlediği cinayet ile bir temizlik işçisinden kimsenin şüphelenmediği bir katile dönüşünü ekrana getirecek dizinin çekimleri geçtiğimiz yaz aylarında başlamıştı. Vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Beni Çok Sev

Mehmet Ada Öztekin’in yöneteceği ve başrollerinde Songül Öden, Sarp Akkaya ve Ercan Kesal’ın yer alacağı filmde, mahkûm bir babanın 14 yılın ardından kızını gördüğünde öğrendiği gerçekler sonrasında bir yandan hapishaneye geri dönmesi gerekirken bir yandan kızına neler olduğunu öğrenme çabasını izleyeceğiz.

Kod Adı: Kulüp

1955 İstanbul’unda Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci ile buluşturacak O3 Medya dizisi Kod Adı: Kulüp’ü, Öyle Bir Geçer Zaman Ki ile Altın Kelebek ödülüne layık görülmüş Zeynep Günay Tan ile Seren Yüce yönetiyor. Dönemin Pera’sı, gece kulüpleri, ötekiler ve sırları… Keyifli bir seyirlik olacağa benziyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King’in aynı isimli romanından uyarlanacak dizide, Esra isimli bir gazetecinin İstanbul’un meşhur Pera Palas Oteli’nde geçtiği bir kapıyla kendini 1919 yılında ve çok önemli bir görevin içerisinde buluşunu izleyeceğiz. Karga Seven Pictures tarafından hayata geçirilecek dizinin yönetmenliğini yine Karga Seven ekibinden Emre Şahin yapacak.

Kuş Uçuşu

Netflix Türkiye’nin son dönem işlerinden Aşk 101’in senaristi Meriç Acemi tarafından yazılan dizi, X kuşağı ile Z kuşağının çatışmasını merkezinde tutarken Aslı isimli karakterin en üstteki koltukta yer edinmek adına çok çalışmak yerine izlediği “kuş uçuşu” yolu anlatıyor.

Erşan Kuneri

CmylmzFikirSanat’ın yapımcılığını üstlendiği, senaryoda, başrolde ve yönetmen koltuğunda Cem Yılmaz’ın yer aldığı sit-com Erşan Kuneri, aynı isimli karakterin 70’lerde erotik sinema dünyasında başarılı bir yönetmenken, farklı tür arayışlarına girmesiyle yaşadıklarını anlatacak. 

Yazı: Damla Tüfekli