Pendleton Ward’un son harikası “The Midnight Gospel”den bir müzik klibi

Adventure Time yaratıcısı Pendleton Ward’un son harikası The Midnight Gospel, şu sıralar izleyebileceğiniz en eğlenceli yeni yapımlardan biri. Netflix, tuhaf yaratıklar, ölmekte olan gezegenler ve zihin açıcı sohbetlerle dolu seriden beyin akıtan bir müzik klibi paylaştı.

Sekiz bölümden oluşan The Midnight Gospel, ilhamını Duncan Trussell’ın podcast serisi Family Hour’dan alarak hazırlanmış. Bir yayıncı olan baş karakterimiz Clancy eşliğinde her bölümde farklı bir evrende serüvene atılırken de birer podcast bölümü dinliyoruz adeta. Dizinin alışılmışın dışında bir seyir deneyimi sunmasında bu detay önemli rol oynuyor. Arada bir mola verip, Pendleton Ward’un uçsuz bucaksız hayal evreninden detayları kaçırmamaya çalışmanız gerekebiliyor. 

The Midnight Gospel’in en önemli detaylarından biri de müthiş müzikleri tabii ki. Russian Doll, Master of None ve Awkwafina is Nora from Queens gibi diziler için yaptığı bestelerle radarımıza giren Joe Wong’un ellerinden çıkan parçalar, dizinin seyir keyfini katlamayı başarıyor. İlk sezonun son bölümü Mouse of Silver’da duyduğumuz ve kısa sürede sosyal medyada da büyük yankı uyandıran “Dreams Wash Away” için bir klip de paylaşıldı. Joe Wong’un bu parçaya da yer verdiği ilk solo albümü Nite Creatures da 15 Mayıs’ta Decca Records etiketiyle yayımlanacak. 

Eğer henüz The Midnight Gospel evrenine adım atmadıysanız; tüm odağınızı ona verebileceğiniz bir ânı bekleyin, derin bir nefes alın ve play’e basın.

Dizinin ikinci sezonuna dair henüz somut açıklamalar gelmiş değil. Yine de Netflix’in bu konuda kısa sürede harekete geçeceğini ve güzel haberi yakında paylaşacağını tahmin etmek mümkün. Pendleton Ward’un bir diğer yeni projesi de Bravest Warriors’un kahramanlarından mavi bir kedi ve uğur böceği kırması olan “Catbug” karakterini merkezine alacak bir animasyon serisi. Ward ve Frederator Studios ortak yapımı olacak Catbug da bu yıl içerisinde yayımlanacak.