Netflix’in Brian Jacques uyarlaması: “Redwall”

2011’de hayatını kaybeden İngiliz yazar Brian Jacques’ın 80’lerin sonunda başlayıp yeni milenyumun başında bitirdiği Redwall serisi, Netflix ekranına taşınıyor. 

Proje, Cartoon Network’ten Over the Garden’ın yaratıcısı Patrick McHale’e teslim edildi. Brian Jacques’ın bir eserinden uyarlanan ilk uzun metraj olacak.

Penguin Random House ekibinden Ben Horslen, ”Bu anlaşmayı duyurduğumuz için fazlasıyla rahatlamış durumdayız. Redwall gibi zamana karşı koymuş ve okuyucunun kalbinin derinliklerinde kendine yer edinmiş hikâyelerin dünyanın dört bir yanındaki ekranlardan izlenebilecek olması bizi heyecanlandırıyor.” yorumunu yaptı.

Seri, Redwall Abbey’de yaşaan tavşan, fare, köstebek gibi hayvanları takip ediyor. “Fantastik çocuk edebiyatının Game of Thrones’u” yakıştırmaları da yapılmakta. Netflix’in planları arasında bu seride yer alan savaşçı fare Martin karakterine odaklanan bir dizi de var. 22 kitaptan oluşan seri, şimdiye dek üç animasyon serisiyle ekrana taşınmıştı. Bunlardan biri de aynı karakter etrafında şekillenen, 2006 tarihli Martin the Warrior: A Tale of Redwall ismini taşıyor.

Yazı: Ant Arın Şermet