New Order’ın “Be A Rebel” klibiyle hayal gücü ve müzik iç içe

New Order’ın eylül ayında yayımladığı “Be a Rebel” teklisinin, Barcelonalı kolektif NYSU tarafından çekilmiş yepyeni bir klibi var. Grup, 2015 çıkışlı son albüm Music Complete’de yer alan “Restless”ın klibi için de NYSU ile çalışmıştı.

Basın açıklamasında NYSU ekibinin hayal gücü ve müziklerinin büyük bir uyum içinde olduğunu belirten New Order üyeleri, “Be a Rebel” video klibinin  “oldukça orjinal bir imgelem” yakaladığından söz ediyor. 

“Be A Rebel” aslında New Order’ın 2020 sonbaharında gerçekleştirmeyi planladığı turne  için kaydedildi. Ancak pandemi sebebiyle turne en erken 2021’de gerçekleşebilecek. Her ne kadar planlar bozulmuş olsa da New Order, bu dönemde bu tekliyi hayranlarıyla paylaşmanın önemli olduğunu belirtmiş ve “Zor bir dönemdeyken yeni bir parça ile temas kurmak istedik. Bir süre canlı performanslar olmayacak fakat müzik hâlâ paylaşabileceğimiz bir şey. Yeniden buluşana dek eğlenmeniz dileğiyle!” açıklamasında bulunmuştu. 

NYSU videografisinden 3 tavsiye

Wild Beasts – Wanderlust (2014)

İngiliz dream pop grubunun tınıları eşliğinde dört gizemli ve sembolik karakterin sürreel yolculuğuna eşlik ediyoruz.

Philip Selway – Coming Up For Air (2014)

Radiohead davulcusu Selway’in solo albümü Weatherhouse’da yer alan parçanın klibi 60’lar Hollywood filmlerine bir saygı duruşu niteliğinde.

Bastille – Good Grief (2016)

Yine kısa sürede farklı olay örgülerini kesiştiren bir çalışma. Madrid’de çekilen klipte kaos dozunun yükseldiği dokuz ayrı hikâyenin iç içe geçtiğine tanık oluyoruz.

Yükleniyor...