Nicholas Braun’un “romantizm ve paranoya” dolu pandemi şarkısı

Üçüncü sezonunu büyük heyecanla beklediğimiz Succession dizisi oyuncularından Nicholas Braun, geçenlerde Instagram hesabından bir pandemi şarkısı yazmak istediğini söyledi. Aklında birtakım şarkı sözleri vardı ama müziği besteleyip kaydedecek ekipmanı yoktu. Müzikle ilgilenen hayranlarından destek bekledi ve bu çağrısı ışık hızıyla dönüş almaya başladı. Sonuç? “Antibodies (Do You Have The)“ adlı şarkı, Atlantic Records tarafından klibiyle birlikte yayımlandı. 

Advertisement

Şarkının tohumlarını arkadaşlarıyla karantinadayken atan Braun, sözlerinin arkasındaki hikâyeyi şöyle açıklıyor: “Arkadaşlarım, yıllardır beraber olan bir çift. Ben de kendi kendime, ‘Keşke benim de bugünleri yanında atlatacağım biri olsa’ diye düşünüyordum. Bu arada konuştuğum kişiyle dedik ki: ‘Belki buluşup yürüyüşe çıkabiliriz – tabii ki maskelerimizle.’ Böylelikle bir karantina randevusuna gittim. Biraz gizli gibiydi çünkü arkadaşlarımın bilmesini istemiyordum. Dolayısıyla sanırım bu şarkı romantizm ve paranoyayla alakalı.”

Altı yaşından beri oyunculuk yapan Braun, müzikle de uzun zamandır ilgileniyormuş. Şarkı yazmaya altı yıl önce başlamış ve aklının bir köşesinde her zaman müzik yapmak varmış. “Antibodies (Do You Have The)”in paylaştığı ilk resmî kayıt olduğunu söyleyen Braun, şarkıya da resmen bayılmış.

Sanatçının şarkıyla ilgili çağrısı ve takipçilerinden gelen videolar da hemen aşağıda.

View this post on Instagram

I have some lyrics stuck in my head

A post shared by nicholasbraun (@nicholasbraun) on

Yazı: Cansu Çubukçu