Sanatçı ve inisiyatiflere Covid-19 sürecinde anlamlı bir destek de SAHA’dan

SAHA – Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi Covid-19 sürecinden etkilenen, görsel sanatlar alanında çalışması sekteye uğramış veya pandemi nedeniyle ortaya çıkan sorunları ele almak isteyen sanatçı ve inisiyatiflere destek olmak amacıyla yeni bir fon oluşturduğunu duyurdu. 

Bu süreçte işini kaybeden sanatçılara, iptal edilen veya yarım kalan sergi, program ve projeleri tamamlamak isteyen sanatçılara destek olmak amacıyla bu fon hayata geçirildi. Bunun yanı sıra içinden geçtiğimiz günler hakkında bir sanat projesi yapmak isteyen sanatçılar da fondan yararlanabilecek. 15 projeye teşvik amaçlı 8 bin TL ile 20 bin TL arasında destek sağlanacak. 

Türkiye’de yaşayan ve görsel sanatlar alanında faaliyet gösteren sanatçılar, kolektifler ve kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarının başvuruda bulunabileceği SAHA Sürdürülebilirlik Fonu için soru ve başvurular 2 Temmuz Perşembe saat 17.00’ye kadar [email protected] adresinden iletilebiliyor.

Başvuru koşullarını ve başvuru belgelerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Fona başvuru yapan adaylar arasından seçilecek sanatçılar 27 Temmuz 2020’de açıklanacak.

Yazı: Betül Kamış