Nick Kroll ve Andrew Goldberg ikilisinden animasyon serisi geliyor: “Big Mouth”

The League ve The Beginners gibi komedi filmlerindeki performanslarıyla tanınan Nick Kroll ve Family Guy‘ın yapımcı ve senaristlerinden biri olan Andrew Goldberg, Netflix’te yayınlanacak yeni bir animasyon serisi için güçlerini birleştirdi. Big Mouth isimli animasyon dizi, Kroll ve Goldberg’in ana karakterleri olduğu sürreal bir komedi olacak.

Her biri yarım saat olan 10 bölümden oluşacak Big Mouth isimli yeni animasyon serisinin ilk ve şu an için tek sezonu için anlaşıldığını duyuran Netflix, söz konusu sezonun 2017 yılında açıklanacağını belirtti. Seride Nick Kroll kendi karakterini seslendirecek; Andrew Goldberg’i seslendirecek olan isimse bir başka komedyen olan John Mulaney olacak. Ayrıca  Big Mouth‘un seslendirme kadrosunda Fred Armisen, Maya Rudolph ve Jason Mantzoukas gibi isimler de bulunuyor.

Diziyle ilgili açıklamalar yapan Nick Kroll, Andrew Goldberg’le birinci sınıftan bu yana arkadaş olduklarını, dizinin de bir anlamda 30 yıldır yapım aşamasında olduğunu dile getirdi. Anlatmak için sabırsızlandıkları birçok hikayenin bulunduğunu dile getiren Nick Kroll, önümüzdeki sonbahar vizyona girecek Jeff Nichols filmi Loving ve Seth Rogen’ın merakla beklenen animasyon komedisi Sausage Party filmlerinde oyuncu ve seslendirmen olarak karşımıza çıkacak. Uzun yıllardır Family Guy‘dan başka bir yapımda yer almayan Andrew Goldberg içinse Big Mouth epey yeni bir deneyim olacak gibi gözüküyor.