Samuray tavşan Usagi Yojimbo için yeni bir animasyon serisi

Stan Sakai tarafından 1984’te yaratılan çizgi roman karakteri samuray tavşan Usagi Yojimbo ve ailesini konu alan bir animasyon serisi yolda. Netflix’in çizgi roman uyarlamaları kervanına katılan yeni serinin ismi Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles.  

90’ların sonunda kendine ait bir video oyunu da yapılmış olan samuray tavşanımız, aslında zamanında 250 sayıdan fazla basılmış ve kült mertebesine ulaşmış olan bir manga serisine sahip. Yüksek teknoloji ile oluşturulacak görüntüler ve klasik Japon referanslarının birleştirilmesiyle hazırlanacak animasyon serisinde Miyamoto Usagi’nin soyundan gelen ve gerçek bir samuray olma arayışına çıkan genç samuray tavşan Yuichi’nin maceralarını izleyeceğiz. Birbiriyle uyumsuz birçok kahramandan oluşan bir ekip de farklı boyutlardaki canavarlarla savaşırken Yuichi’nin yolculuğuna eşlik edecek.

Conjuring ve Saw gibi korku serileriyle tanınan James Wan, serinin yapımcılarından biri. Swamp Thing dizisiyle çizgi roman hayranlarını epey büyük bir hayal kırıklığına uğratan Wan, DC Comics evreninde Aquaman filmlerinin de ardındaki isim. Serinin hazırlıkları süren ikinci filmi 2022’de vizyonda olacak.

Yazı: Hazal Günal