80’ler Ninja Turtles nostaljisi bu kez çizgi roman formatında

Teenage Mutant Ninja Turtles serisini dünya çapında popülariteye ulaştıran ilk animasyon dizisi 1987’de yayına başlamış ve 10 sezon sürmüştü. Yıllar sonra karakterlerin görünüşlerini de dönüştüreren çeşitli sinematik uyarlamalar çekilse de orijinal serinin tadını yeniden canlandırmak konusunda sınıfta kalmışlardı. Şimdi, 80’ler sonlarında Ninja Turtles ile tanışanlar için gerçek bir nostalji girişimi gündemde.

Advertisement

Uzun süredir çeşitli Ninja Turtles çizgi romanları yayımlayan IDW Publishing, eylül ayında başlayacak yeni serisiyle 80’lere ışınlama niyetinde. Teenage Mutant Ninja Turtles: Saturday Morning Adventures isimli dört bölümlük seri, animasyon dizisinden bazı maceraları sayfalarına taşıyor. Basın bülteninde “en absürt serüvenlerin seçildiği” detayına da vurgu yapılmış. Kaplumbağaların bir VR simülatöründe sıkışıp kaldığı bölüm gibi!

Serinin yazarı, daha önce Teenage Mutant Ninja Turtles dışında Transformers ve Ghostbusters gibi popüler evrenlere de çizgi roman uzantıları hazırlayan Erik Burnham. Kendisiyle birçok Ghostbusters macerasında birlikte çalışan Tim Lattie de çizimlerden sorumlu.

Burnham, IDW Publishing için bir TMNT çizgi romanı yazmanın kendisi için yeni bir şey olmadığını ama Saturday Morning Adventures serisinin tamamen farklı hissettirdiğini anlatıyor: “Kaplumbağaların 1987’de televizyon ekranlarında bir patlama yaratan bu versiyonu, benim de onlarla ilk tanışmamdı ve bana çok neşe katmıştı. Her bölüm mizah, aksiyon ve uçuk konseptlerle doluydu. Bu hikâyeleri çizgi romana taşımak konusunda ben ve Tim Lattie kadar fazla eğlenecek başka birileri olduğunu düşünmüyorum!”

Şu an için net bir yayın tarihi paylaşılmış değil. İştah açıcı olarak, Tim Lattie imzalı bir kapak illüstrasyonu var elimizde. Raphael, Donatello, Leonardo ve Michelangelo’nun yanı sıra Shredder, Rocksteady ve Bebop gibi popüler kötüleri de görüyoruz. İlk macera için varyant kapak hazırlayan isimler arasında Teenage Mutant Ninja Turtles yaratıcılarından Kevin Eastman’ın olduğunu da belirtelim. 

teenage mutant ninja turtles çizgi roman