Ninja Turtles market alışverişinde

Bu yazın gişe canavarları Barbie ve Oppenheimer için nefesler tutulmuş olsa da 90’larda çocuk olmuş azımsanmayacak bir kalabalığın gözünü diktiği bir diğer tarih de 2 Ağustos. Yaratıcıları arasında Seth Rogen’ın da bulunduğu animasyon film Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem’in vizyon tarihi yani.

Filme dair şu ana kadar paylaşılan fragmanlar ve ipuçları, TMNT-severleri heyecanlandırmaya yetti doğrusu. Geri sayımda son haftalara girilirken IGN YouTube kanalı üzerinden paylaşılan kısa bir sahne ile animasyon maceraya bir bakış daha atma şansı yakaladık.

Leonardo, Raphael, Michelangelo ve Donatello’yu New York’ta bir apartmanın çatısında gördüğümüz klipte, Splinter Usta’nın onlara verdiği muazzam zorlu (!) bir görev için gaza gelmeye çalışıyor kaplumbağalar. Arada Beyoncé, Drake, Guy Fieri gibi isimlerin kulaklarını çınlattıkları bir muhabbete de koyuluyorlar. Ödül koleksiyoneri Trent Reznor – Atticus Ross ikilisinin bestelediği müzikler de harika duyuluyor!

Oscar adaylığı bulunan, eleştirmen favorisi The Mitchells vs. the Machines’in yönetmenleri Jeff Rowe ile Kyler Spears’ın tekrar güçleri birleştirdiği Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem’de Seth Rogen hem yapımcı hem senarist hem de seslendirme kadrosunda. 

Tazelenmiş bir perspektifle -yani 2007 tarihli animasyondan bağımsız- ele alınan yeni Ninja Turtles, karakterlerimizin gençlik yıllarına odaklanırken hem 2D hem de 3D tekniklerinin kullanıldığı bir filmle beyazperdeye gelecek. Splinter Usta’yı Jackie Chan, April O’Neil’i The Bear yıldızı Ayo Edebiri, kötülerden Baxter Stockman’ı Giancarlo Esposito seslendiriyor. Geniş kadroda Paul Rudd, John Cena, Natasia Demetriu, Maya Rudolph, Post Malone gibi yıldızlar mevcut.

2023 vizyonundan merak uyandıran diğer animasyon filmlere de buradan kafa uzatabilirsiniz.