Ninja Turtles, bu sefer Street Fighter’a karşı

Yazı: Güven Yalın

Daha önceleri çeşitli çizgi roman serileri vesilesiyle Power Rangers, Batman, hatta Garfield evrenlerine yolu düşen Ninja Turtles bu kez video oyun âleminden bir efsane ile karşı karşıya geliyor: Street Fighter. 

Crossover çizgi romanları -büyük oranda- satış amaçlı tasarlansa da kimi zaman (Doomsday Clock gibi) iyi örneklerle de karşılaşabiliyoruz. Teenage Mutant Ninja Turtles vs. Street Fighter çizgi roman serisi de kâğıt üstünde fena bir fikir gibi durmuyor. Hele çocukluğu Atari yıllarına denk gelenlere yaşatacağı nostaljiyi düşünecek olursak…

Ryu, Guile, Chun-Li ve Ken gibi karakterleri mutant kaplumbağalarımızla kapıştıracak serinin ilk macerası 7 Haziran itibarıyla ABD’deki çizgi roman dükkânları ve webcomic platformlarında satışa çıkıyor. IDW Publishing etiketli serinin yazarı daha önce de birçok Teenage Mutant Ninja Turtles serisi için kalem oynatan Paul Allor. Çizimler ise Ariel Medel’den. 

Beş bölümden oluşacak seriye dair detaylara bakacak olursak; iki evreni bir araya getiren olay Atlantic City’de düzenlenen bir dövüş sanatları turnuvası. Paylaşılan ilk sayfa tasarımlarında da Guile ve Raphael’in kalabalık bir seyirci kitlesi önündeki kapışmasına tanıklık ediyoruz. Fakat seri ilerledikçe, turnuva katılımcılarının gizemli bir şekilde ortadan kaybolacağı ve beraberinde yeni bir görevin başlayacağı anlaşılıyor. Hemen her crossover’da olduğu gibi iki tarafın güçlerini birleştirmesi gerekecek mi, göreceğiz.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Leonardo, Donatello, Michelangelo ve Raphael’i bu sene en çok yeni uzun metraj animasyonlarıyla konuşacağız muhtemelen. Oscar adaylığı bulunan, eleştirmen favorisi The Mitchells vs. the Machines’in yönetmenleri Jeff Rowe ile Kyler Spears’ın tekrar güçleri birleştirdiği Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem’de Seth Rogen hem yapımcı hem de seslendirme kadrosunda. Tazelenmiş bir perspektifle -yani 2007 tarihli animasyondan bağımsız- ele alınacak yeni Ninja Turtles, karakterlerimizin gençlik yıllarına odaklanırken hem 2D hem de 3D tekniklerinin kullanıldığı bir filmle beyazperdeye gelecek. Müziklerini de Trent Reznor – Atticus Ross ikilisinin bestelediği filmin vizyon tarihi 2 Ağustos 2023. Son fragmanı da hemen burada.