Paul Dano bir Riddler çizgi romanı yazıyor

Matt Reeves’in kapkara The Batman filminin Riddler’ı Paul Dano, DC âleminin farklı katmanlarına da eklemleniyor. Akıllara Zodiac katilini getiren yorumlamasıyla sinematik uyarlamalarda görmeye alıştığımızdan oldukça farklı bir Riddler performansı sergileyen Paul Dano, karakterin solo çizgi roman serisini de kaleme alıyor.

Hâlihazırda çizgi romanlardan uyarlanan bir filmin başrol oyuncularından birinin, filmde canlandırdığı karakterin çizgi romanını yazmaya karar vermesi, ilk kez rastlanılan bir durum değil. Yine de hem yapım şirketleri hem de yayınevleri için kârlı olduğu kadar riskli bir iş olduğu aşikâr. 

Riddler karakteri, Batman külliyatında yazarların en çok ilgisini çeken kötülerden biri. Fiziksel olarak oldukça zorlayıcı çekimlerde kimi geceler uyumakta zorlandığını dile getiren Paul Dano da belli ki Riddler ile uzun bir gelecek hayal ediyor. Matt Reeves’in The Batman’i ekseninde çeşitli diziler, devam filmleri ve dahasının yolda olduğunu düşünecek olursak, Paul Dano kendi karakteri için alternatifler yaratmaya bizzat niyetlenmiş olabilir.

the riddler: year one - paul dano

The Riddler: Year One ismi verilen orijin serisinde Dano’nun kaleminden çıkacak metne Stevan Subic’in çizimleri eşlik edecek. Sırbistanlı sanatçı, Titan Comics’in Elric: The Dreaming City serisi ile tanınıyor. The Riddler: Year One, kendisinin ilk DC işi olacak. Serinin ilk bölümü DC Black Label etiketiyle ekimde yayımlanacak. İki ayda bir yeni maceralarla devam edecek.