The Batman, Paul Dano’nun uykularını kaçırmış

Matt Reeves’in uzundur beklenen The Batman filmi, peşi sıra gelen ertelemelerin ardından 4 Mart’ta vizyona girecek. Hâliyle şu sıralar, oyuncular ve yapımcıların filme yönelik beklentileri artıracak kimi açıklamaları gündeme geliyor. Gotham City’ye The Riddler suretinde adım atan Paul Dano da The Batman için geri sayımda olanları iyice meraklandıracak yorumlar yapmış.

Entertainment Weekly’ye konuşan Dano, hâlihazırda medyada konuşulmaya başlanan kimi sahnelere dair kişisel deneyimlerini anlatmış. Karaktere bürünmenin yıpratıcı psikolojik etkilerinin olduğunu dile getiren oyuncu, Gil Colson olarak izleyeceğimiz Peter Sarsgaard’la çektikleri sahnenin ardından gece uyumakta zorlandığını söylüyor. Bunun sebebi de The Riddler karakterini canlandırmak için harcadığı enerjiyi vücudundan atamıyor olmasına bağlıyor. 

the riddler the batman

Paul Dano’nun uykularını kaçıran tek The Batman sahnesi bu olmamış. The Riddler’ın suç mahallinde herhangi bir iz bırakmamak için tüm vücudunu streç filmle sarma deneyimi de fiziksel açıdan zorlayıcıymış tabii. Setteki ilk streç filmli gününü şöyle anlatıyor:

“Kafamda yüksek ateşle birlikte büyük bir çarpıntı vardı. Streç filme sarılı şekilde geçirdiğim ilk günün ardından gece eve döndüğümde, kafama olan şeylerden korktuğum için neredeyse hiç uyuyamadım. Terden, sıcaktan ve oksijensizlikten dolayı kafam sıkıştırılmış gibi hissediyordum. Çılgıncaydı.” 

Kadroda kimler var?

Cloverfield ve Planet of the Apes serisinden tanıdığımız Matt Reeves’in dümene geçtiği, diğer DC uyarlamalarından bağımsız bir anlatı sunacak The Batman için bir araya getirilen oyuncu kadrosu fazlasıyla heyecan verici. Sinemanın en genç Bruce Wayne / Batman’i olacak Robert Pattinson’ın da hem karakteri hem çekim koşullarıyla ilgili deneyimleri sıklıkla küresel basının gündemine gelmeye devam ediyor. Colin Farrell’ın baş döndürücü bir dönüşümle hayat verdiği Penguin, filmin baş karakterlerinden biri olarak lanse edilen Zoë Kravitz’in Catwoman’ı, John Turturro’nun canlandırdığı mafya lideri Carmine Falcone, Jeffrey Wright ile ilk kez Siyah bir oyuncu seçimi yapılan Komiser Gordon ve Andy Serkis’in nasıl yorumladığı konusunda epey merak uyandıran Alfred; Paul Dano’nun The Riddler’ı ile birlikte Kara Şövalye anlatılarına iyice karanlığa gömülmüş yeni bir sayfa açacak filmin karakter galerisini oluşturuyor. 

Ağustos 2020’de yayımlanan ilk fragmandan bu yana birçok teaser, sahne ve klip paylaşıldı. Final fragmanını buradan izleyebilirsiniz.