Colin Farrell’ın Penguin performansına ilişkin ipuçları

DC’nin sinematik uyarlamalarının yaşadığı başarısızlıklar dizisinden sonra büyük beklentiler ve büyük endişelerle yolu gözlenen Matt Reeves’in The Batman filmi, geçtiğimiz yaz sonu çıkan ilk fragmanının ardından çatlak seslerin daha cılız çıkmasını sağlamıştı. Ancak yapım, Robert Pattinson ile setten bir başka kişinin COVID-19’a yakalanmasıyla birlikte uzayan prodüksiyon sürecinin yanı sıra,diğer birçok proje gibi ufuk çizgini göremediğimiz bir vizyon tarihi kriziyle de mücadele vermişti.

Bu çalkantılı süreç dünya çapında başka bir kriz çıkmadığı sürece, 4 Mart 2022’de son bulacak. Vizyon tarihi yaklaşırken projeden detaylar da çeşitleniyor. 

Colin Farrell’ın Batman’in azılı düşmanlarından, Gotham’ın tanıdık kötülerinden Penguin karakterini canlandıracak olması, ilk açıklandığı andan bu yana heyecan yaratmıştı. Tanınmayacak bir hâle büründüğü makyajıyla karaktere ilk bakışı sunan görseller de öncekilerden daha farklı bir Penguin çehresi çizildiğini gözler önüne sermişti. Farrell geçtiğimiz günlerde konuk olduğu Josh Horowitz’in Happy Sad Confused podcastinde, son projesi The North Water’ın yanı sıra filmdeki Penguin karakteri üzerine de açıklamalarda bulundu.

Bilindiği gibi Penguin haricinde Selina Kyle/Catwoman (Zoë Kravitz) ve Riddler (Paul Dano) karakterleri de filmde yer almakta. Bu da filmde hangi kötünün daha çok öne çıkacağına dair sorular sorduruyordu. Farrell, Penguin karakterinin ekran süresinin 9 dakika civarında olduğunu, filmde 5 ya da 6 sahnede bulunduğunu açıklayarak filmin olay örgüsü konusundaki tahminleri biraz daha şekillendirdi. 

Biraz kinayeli bir dille de filmin beğenilmemesi durumunda, yapımı başarısızlığa sürükleyenin kendisi olmayacağını belirtti. Ayrıca prodüksiyonun set tasarımının, müzik ve ses kullanımının bir hayli etkileyici olduğunu söyledi.

14 Mart’ta 2019’dan bu yana üzerinde çalışılan The Batman filminin çekimleri bir süre önce tamamlanmıştı. Filmde Pattinson, Farrell, Kravitz ve Dano haricinde Andy Serkis’i Alfred Pennyworth, Jeffrey Wright’ı James Gordon, Barry Keoghan’ı Stanley Merkel olarak izleyeceğiz. Filme ilk bakışı sunan fragman burada.

Yazı: Biçem Kaya