“Descender” ve “Ascender” çizgi roman serileri televizyona uyarlanıyor

Essex County Trilogy, Sweet Tooth ve The Nobody gibi serileriyle tanınan Kanadalı çizgi roman sanatçısı Jeff Lemire’ın Dustin Nguyen ile yarattığı bilim kurgu harikaları Descender ve Ascender, dizi uyarlamalarına kavuşuyor. Film hakları 2015 yılında Sony tarafından alınan seriler, hakların bu yıl itibariyle tekrar Lemire ve Nguyen’e devredilmesi ile yeniden yapımcıların gündemine gelmişti. 

Image Comics etiketli Descender; TIM-21 adlı genç bir robotun, bütün androidlerin saklanmak zorunda kaldığı distopik bir evrende, yol arkadaşları ile birlikte gezegenler arası yaptıkları yolculukları ve insan-robot ilişkilerini konu ediyor. 2019’da başlayan Ascender ise makinelerin olmadığı bir dünyada yaşayan bir kızın, TIM-21’ı bulma arayışını anlatan serinin devam hikâyesi.

Nisan ayında Netflix’in Lemire’ın en popüler işlerinden Sweet Tooth’u uyarlamak üzere kolları sıvadığını haberlemiştik. Lemire,  Descender ve Ascender televizyon ekranına taşınacağı için de oldukça mutlu olduğunu  dile getiriyor. Birlikte çalışacakları Lark Productions’ın çizgi roman dünyasına olan yaklaşımları ve orijinal hikâyeye bağlılıkları da ikiliyi tatmin eden bir detay. Nguyen, “Karakterlerimizin ekranda canlandığını görmek ve onları tamamen yeni bir izleyiciyle paylaşmak, bizim için de farklı bir macera olacak “ sözleriyle heyecanını dillendiriyor.

Uyarlanacak çizgi roman arayan yapımcıların dikkatini “Acilen filmi çekilmesi gereken 10 çizgi roman” listemize de çekmek isteriz!

Yazı: Hazal Günal