Nintendo, 2017'ye kadar beş akıllı telefon oyunu yayınlayacak

Japon oyun ve konsol şirketi Nintendo, bu yılın sonlarında ilk akıllı telefon oyununu yayınlayacak. Şirketin başkanı Satoru Iwata, 2017’nin mart ayına kadar toplamda beş akıllı telefon oyunu yayınlayacaklarını duyurdu.

Oyunların isimleri ya da içerikleri hakkında henüz bir bilgilendirme yapılmış değil. Geçtiğimiz aylarda mobil oyunlar için bir başka Japon şirket DeNA ile anlaşma yaptığını duyuran Nintendo adına açıklama yapan Iwata, iki yıl için yayınlanacakları oyun sayısının kulağa az geldiğini ama her oyun için fazlasıyla detaylı çalıştıklarını vurguladı. Oyunların yayınlanmasının ardından, belli bir süre boyunca düzenlemeler yapmaya devam ettiklerini belirten Iwata, beş oyunun hepsinin hit olması yolunda çalıştıklarını dile getirdi.

Kendilerini 2017’ye kadar beş oyunla sınırlamış olmalarının, Nintendo’nun akıllı telefon sektörünü ne kadar ciddiye aldığını gösterdiğini söyleyen Saruto Iwata, mobil oyunlarını seçerken çok dikkatli davranacaklarını belirtti. Nintendo hayranlarının Pokemon, The Legends Of Zelda gibi klasik oyunların akıllı telefon versiyonlarını beklediğini tahmin etmek güç değil.

Nintendo geçtiğimiz günlerde, Sony’nin sızan mail’leriyle birlikte ortaya çıkan Avi Arad’ın prodüktörü olacağı sinema filmi haberiyle gündeme gelmişti.