Noga Erez, “Sunday”le kaybedişlere ses veriyor

Noga Erez’in martta yayımlanan son albümü KIDS, hem fiyakalı bir tavır hem de çocuksu bir naifliği buluşturuyor. City Slang etiketli albümün hazırlık sürecinde kaydedilen fakat sonra albüm akışından kesilen “Sunday” isimli parça, KIDS’in bonus şarkısı olarak dinlemeye açıldı.

2 dakika uzunluğundaki şarkı, enerjik şarkılarıyla tanınan Noga Erez’in kırılgan ve endişeli ruh hâline ışık tutuyor. Partneri Ori Rousso ile albüm çalışmalarının ilk safhalarında yazdıkları “çok sevgili” bir şarkı olarak tanımlıyor “Sunday”i Noga Erez: “Kaybetmek üzere olduğun birine sıkı sıkı tutunmaya çalışmak hakkında bir şarkı. Kalplerimize çok yakın olsa KIDS’te ona bir yer bulamamıştık. Albümün çıkışından birkaç ay geçmişken, daha fazla insanın bu şarkıyı duyma şansı olmasını istedik.”

Bant Mag. No:74’te Noga Erez’le KIDS albümünün yaratım süreci, ilham kaynakları ve pandeminin albüm üzerindeki etkilerini konuştuğumuz röportaja buradan ulaşabilirsiniz. Noga Erez’in orkestrasıyla birlikte boy boy bitkilerin arasında albümden şarkılar çaldığı harika Succulent Sessions performansını izlemek için de buraya.