Nükhet Duru’nun anlatılmamış hikâyesi: “Duru Olmak”

Nükhet Duru’nun son albümü Hikâyesi Var’ın iki yıl süren yaratım sürecinde hazırlanmaya başlanan Duru Olmak belgeselinin fragmanı paylaşıldı. Belgesel, 39. İstanbul Film Festivali kapsamında dünya prömiyerini yapacak. Bu özel gösterim, aynı zamanda İstanbul Film Festivali’nde Türkiye yapımı bir belgesel film için yapılacak ilk gala olacak.

Yönetmenliğini etkileyici video klipleri ve Arada filmiyle tanıdığımız Mu Tunç’un, yapımcılığını ise Evren Ercan’ın üstlendiği belgesel, bize hiç bilmediğimiz bir Nükhet Duru ile tanışmayı vaat ediyor. Hem Hikâyesi Var albümünün yapım sürecini hem de sanatçının hayatını bambaşka yönleriyle ele alacak belgesel, Nünü hayranlarını şimdiden epey heyecanlandırdı desek abartmış olmayız. Belgeselde son albümde Nükhet Duru’ya eşlik eden sanatçılar Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Ceylan Ertem, Ata Demirer, Kalben, Zeynep Bastık, Rubato, Sena Şener, Evrencan Gündüz ile görüşmeler de yer alıyor. Duru’nun içe işleyen sesine eşlik eden İstanbul manzaralarıyla ruhu şimdiden doyuran fragmana bakarsak, Duru Olmak, hisli bir belgesel olacak.

Belgeselin orijinal müziği Orkun Tunç imzasını taşıyor. Gala gösterimiyle ilgili detayların yakın zamanda paylaşılacağı Duru Olmak belgeselinin fragmanı hemen aşağıda.

Yazı: Işıl Saykan