Oh Land’in yeni şarkısı bir açık çağrıyla birlikte geldi

Danimarkalı müzisyen Oh Land, COVID-19 salgını sebebiyle başlayan küresel karantina halinden ilham alan bir şarkı yayınladı. İsmi “I Miss One Week Ago”. Üstelik  şarkının enstrümantal versiyonunu da yayınlayan Oh Land, şarkıyı kendi sözlerinizle kişiselleştirmeniz için bir açık çağrıda da bulunuyor.

Oh Land’in karantina sürecinde yazdığı yeni şarkısı, gün geçtikçe gerçekdışı bir hal alan yaşantımızdan ilham alıyor. Şarkıyı olan bitenle başaçıkabilmesinin tek yolu olarak tanımlayan müzisyen “normal” olanı özlediğini söylüyor. Dinleyicilerin şarkıya getirecekleri yorumları sosyal medyada paylaşmalarını isteyen Oh Land, bu performansları kendi hesaplarından da paylaşacak. Basın bülteninde yer alan açık çağrı metni şöyle:

“Bu zor zamanlarda insanları bir araya getirebilmek ve bir topluluk bilinci -belki de biraz içe bakış- oluşturabilme gayesiyle, Oh Land “I Miss One Week Ago” parçasının bir de enstrümantal versiyonunu yayınladı. Bu deneyimin bir parçası olmak isteyen herkesi, parçaya kendi hayatlarından hikâyeler eklemeye, şarkıyı söylemeye ve Instagram’da Oh Land’i de etiketleyerek post etmeye davet ediyor. Oh Land elinden geldiğince performanslarınızı repost edecek.”

Bu arada Oh Land hayranlarına 21 Mart Cumartesi akşamı 23:00’te evinde bir konser verdi. Konser Instagram, Facebook ve Youtube hesaplarından dinlenebildi.

Hemen Oh Land’in Kendine Has Türkiye Turnesini de kasımda gerçekleştireceğini hatırlatalım. Oh Land’in dünyada en çok dinlendiği ilk dört şehir içinde İstanbul, Ankara, İzmir bulunuyor ve kendisi Analog Prodüksiyon organizasyonuyla 12 Kasım Perşembe IF Beşiktaş Performance Hall’da, 13 Kasım Cuma Ankara Milyon Performance Hall’da, 14 Kasım Cumartesi ise İzmir Hangout Performance Hall’da sahnede olacak.