“One Punch Man” film uyarlaması yolda

Dünya çapında hit olan manga serisi One Punch Man, Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner’ın senaryosunu yazacağı canlı aksiyon uyarlamasıyla yeni bir evrene taşınıyor. Sony Pictures için hazırlanan projede Arad Productions’tan Avi Arad ve Ari Arad da filmin yapımcılığını üstlenecekler. 


Japon sanatçı ONE tarafından web serisi olarak 2009 yılında oluşturulan One Punch Man, hızla viral olmuş, dünya çapında 30 milyondan fazla satmıştı. İngilizce versiyonu 2015’te Amerika’da basıldıktan sonra New York Times’ın en çok satan mangalar listesine girmiş, Eisner ve Harvey Ödülleri’ne aday olmuştu. Artan popülaritesi ve eleştirmenlerce beğenilmesi seriyi zamanla TV dizisine, video ve mobil oyununa da dönüştürdü.

One Punch Man, rakiplerini tek yumrukla yenebilen, kötülüğe karşı savaşan süper kahraman Saitama’nın hikâyesini anlatıyor. Saitama, karşısına çıkan zorlukların eksikliği ve aslında ona artık zorluk gibi gelmemesi sebebiyle sıkılır ve değerli bir rakip bulma arayışına girer. 

Sony’nin Venom filmiyle tanınan başarılı yazarlar Rosenberg ve Pinkner aynı zamanda Venom’un devam filmine de çalışmaktalar. İkili stüdyo için yazdığı Jumanji: The Next Level, geçtiğimiz aralık ayında gişede dünya genelinde 796 milyon dolar hasılat elde etmişti. 

Yazı: Işıl Saykan