Oscar Jerome ve Lianne La Havas’tan dinliyorsunuz: “Timeless”

Oscar Jerome, İngiliz yeni nesil caz sahnesinin dikkat çekici isimlerinden. Lianne La Havas ise takipte olduğumuz bir indie-folk ve soul sanatçısı. Birlikte “Timeless” adlı bir düete imza attılar. Şarkı, Jerome’un 14 Ağustos’ta yayımlanacak ve “müzikal kimliğinin bu noktaya nasıl geldiğinin bir temsili” olacak ilk albümünün bir parçası. Meraklılarına duyurulur: Ezra Collective, Sons of Kemet ve KOKOROKO üyeleri de “Timeless” için Jerome ve La Havas ile stüdyoya girdi. 

Jerome, yeni şarkısının ardındaki ilhamı ve La Havas ile çalışma fırsatı hakkında şöyle diyor: “Bu şarkıyı babam için yazdım. Sevdiğiniz birini, sadece şu an olduğu kişi olarak değil, tüm hayatınızdaki sabit bir değer olarak görmekle alakalı. Çok sevgili La Havas’ın da bu parçada bana eşlik etmesi, benim için bir ayrıcalık oldu. Umduğum her şeyi ve daha fazlasını yerine getirdi.”

Lianne La Havas da kendi ismini taşıyan üçüncü stüdyo albümünü geçtiğimiz haftalarda Warner Records etiketiyle yayımlamıştı. Bir Radiohead cover’ının da yer aldığı albüm, müzisyenin kendi yorumuyla iyi ve kötü yanlarını tüm saflığıyla dışavurmasıyla şekillenmiş on şarkıdan oluşuyor.

Yazı: Cansu Çubukçu